Omlazená devatenáctka po kanonádě nestačila na Boleslav

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Svěřenci Milana Plodka čelili v utkání s Mladou Boleslaví velké střelecké převaze, z níž pramenilo hned sedm branek Středočechů v základní hrací době. V prodloužení se však šelmy ze svých chyb částečně vykoupily. Trefa Michaela Drábka zajistila domácímu výběru alespoň bod.

14. kolo, sobota 27. října 2018
3:7
(0:1, 1:4, 2:2 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Klapka, 43. Vomáčka (Dospěl), 58. Moc (Cikhart, Šafařovský), 61. Drábek (Šeliga, Žemba) – 8. Simon (Foerster), 21. Simon (Procházka), 26. Vasilev, 30. Závora (Procházka), 36. Simon (Moravčík, Houška), 45. Moravčík, 48. Simon (Sýkora). Rozhodčí: Sýkora – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 33:51. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:7, 3:7.

Pařík – Hladík, Moc, Charvát, Kovář, Kollert – Dospěl, Šafařovský, Hájek, Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

BK Mladá Boleslav

Zeithaml – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Přenosil, Hovorka, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Foerster, Houška, Grim, Vasilev, Moravčík, Šíma

Pořádně výživný zápas prožil mezi třemi tyčemi Lukáš Pařík. Hned v první třetině na něj mířilo bezmála dvacet střel, liberecký gólman však kapituloval pouze jednou. Svůj jedinečný večer nastartoval Michal Simon, který krátce před polovinou otevřel skóre zápasu.

V prostředním dějství byla mladoboleslavská střelecká převaha teprve drtivá. Bruslaři vypálili hned čtyřiadvacetkrát a to už bylo opravdu moc. Michal Simon hned zkraje třetiny překonal Paříka podruhé a rozdíl ve skóre byl rázem dvoubrankový. Ale ne na dlouho. Přesilovou hru šelem využil Adam Klapka.

Jenže pak už hostující výběr zápasu dominoval. Další branku puk do liberecké sítě dostal Miroslav Vasilev, na jehož trefu navázal ještě Jan Závora a Michal Simon, který se před druhou přestávkou mohl radovat z hattricku.

Do třetí části vstoupili Tygři sympaticky a byli odměněni druhou trefou. Benjamin Vomáčka vypálil zápěstím a trefil se parádně nad rameno gólmana Zeithamla. Bruslaři ale si ale připravili nekompromisní odpověď. Další početní výhodu využil Andrej Moravčík, sedmou trefu a zároveň svou čtvrtou v utkání poté přidal Michal Simon.

Nejlepší libereckou pasáží zápasu byl vlastně až závěr. V přesilové hře na konci třetí třetiny skóroval obránce Václav Moc. Ta nejhodnotnější akce však přišla v prodloužení a přinesla Tygrům bod. Michael Drábek nabral rychlost ve středním pásmu a svižnou střelou pod víko ukončil nastavenou pětiminutovku už po čtyřiceti vteřinách.

„Potkal nás trochu jiný soupeř než v předchozím kole. Dva kluci nám odjeli hrát za Benátky, takže jsme navíc nastoupili s hodně mladou sestavou. Zkusili jsme to, bohužel Boleslav byla nad naše síly. Fyzicky na tom byli lépe. Jsme hodně rádi za bod z prodloužení, konečně se nám podařilo Boleslavi alespoň jeden bod vzít.“

Václav Pletka
„Do zápasu jsme vstoupili velice dobře. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Napadaly nám góly a my mohli být v klidu. Dá se říct, že jsme z každé druhé šance dali gól. Díky tomu byl zápas v naší režii.“