Osm gólů, osmá výhra! Junioři proti Salzburgu prodloužili vítěznou sérii

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Po bezbrankové první třetině se junioři do rakouského soupeře zakousli a ve druhé části zápas rozhodli. O osm vstřelených branek se na liberecké straně podělilo sedm různých hráčů, mezi tyčemi podal spolehlivý výkon Čeněk Krátký.

27. kolo, sobota 11. prosince 2021
8:2
(0:0, 6:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Starý (Nezbeda, Měchura), 27. Nezbeda (Zajíček), 28. Pavlík (Hladík), 33. Kříž (Jenčovský), 36. Zajíček (Nezbeda, Měchura), 38. Měchura (Nezbeda), 47. Janata (Kříž), 54. Měchura – 24. Kauhanen (Sinn), 46. Weber (Mackner). Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 52:24.

Krátký (Macourek) – Kollert, Duschka, Starý, Rybář, Hladík, Meisel, Culek – Leden, Nezbeda (C), Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Janata, Měchura (A), Jenčovský, Zajíček.

EC Red Bull Salzburg

Pharrmaier (Wolf) – Kauhanen (A), Sinn (C), Schober, Weber (A), Krotsch, Hübner, Kirchebner, Venier – Sumpf, Jelavic, Stiegler, Mackner, Ziesche, Vinzens.

Bílí Tygři do zápasu dobře vstoupili, jenže počáteční tlak v gól neproměnili a Salzburg posléze hru vyrovnal. Na první branku se tak čekalo až do 23. minuty, kdy od modré čáry nahodil Adam Starý a puk si za vlastního gólmana srazil jeden z protihráčů - 1:0. Salzburg ovšem dokázal hned za 41 sekund srovnat, svoji střelu výborně schoval za clonící hráče Jesse Kauhanen - 1:1. Naši hokejisté se do vedení vrátili za další tři minuty. Zajíček krásnou přihrávkou našel Lukáše Nezbedu, který se prosadil elegantním blafákem - 2:1.

Od tohoto momentu začal Liberec na ledě jednoznačně dominovat. Šimon Pavlík využil střílený pas Hladíka a na brankovišti se prosadil i Filip Kříž, kterého neméně hezky oslovil Jenčovský - 4:1. Red Bull pak definitivně položily dva slepené góly v přesilových hrách, o které se postarali Jakub Zajíček s Adamem Měchurou - 6:1. Několik dalších šancí navíc ještě pokryl brankář Pharrmaier. Severočeši za druhou třetinu stihli vyslat 24 střeleckých pokusů, každý čtvrtý se ujal.

Nastolený trend pokračoval i ve třetím dějství, ovšem jako první se v něm paradoxně prosadili hosté zásluhou šťastného zásahu Jakoba Webera. Radek Janata nicméně vzápětí odpověděl přesným zakončením z bezprostřední blízkosti a vrátil svému týmu pětigólový náskok - 7:2. Na branku Salzburgu se to poté znovu valilo ze všech stran. Pharrmaier se překonával, ale spoluhráči mu moc nepomáhali. Po chybě ve středu hřiště si kotouč vzal Adam Měchura a důrazný průnik nadvakrát přetavil v gól - 8:2. Bílí Tygři mohli pomýšlet i na devátý zásah, povedenou střelu Filipa Kříže odrazila v závěru tyčka.

Richard Lobo
„Jsme rádi, že jsme prodloužili vítěznou šňůru, musím kluky za výkon pochválit. Možná se budu opakovat, ale je to znovu výsledek, který pro nás představuje závazek do další práce. Bez ohledu na to, v jaké hrajeme sestavě, tým výborně šlape. Dneska se kluci podělili i o góly, nebylo to pouze na první lajně. Toho si také ceníme.“