Osmáci dvakrát prohrávali o dvě branky. Nakonec ale přestřelku s Hvězdou ovádli

Praha/Liberec - Do zápasu vstoupili lépe hráči Hvězdy, kteří se rychle dostali do dvoubrankového vedení. Tygří osmáci se ale po přestávce výrazně zlepšili a nakonec svému soupeři nasázeli devět branek.

25.kolo, sobota 10. února 2018
5:9
(2:1, 1:4, 1:4)

Branky a nahrávky: 2. Ludívk, 13. Pérez J. (Spěváček), 21. Ludvík (Švadlák), 43. Ludvík, 56. Švadlák, Lejdar - 15. Kříž (Polák), 24. Kříž (Polák), 33. Plos (Tůma, Polák), 35. Leden (Šíma), 36. Hujer (Polák), 44. Polák (Hujer, Šíma), 47. Tůma (Hujer), Kříž (Dědek), 50. Hujer (Polák, Kříž). Vyloučení: 5:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

HC Hvězda Praha

Schonbauer - Páv, Ludvík, Pérez D., Maštalíř - Helikar, Švadlák, Pérez J., Chrastil, Lejdar, Vyhlídko, Melichar, Biman, Spěváček, Zachariáš

Franz - Vopravil, Dědek, Šíma, Tůma - Plos, Jansa, Havlíček, Knébl, Polák, Kříž, Kadlec, Jobek, Leden, Hujer

Osmáci nevstoupili do utkání úplně podle svých představ. Hvězda byla v úvodních minutách aktivnější a už po třinácti minutách vedla o dvě branky. Tygři sice ještě do první přestávky snížili, jenže na začátku prostředního dějství si vzali domácí svůj dvoubrankový náskok zpět.

Vojtěch Fiala: „První třetina byla z naší strany mizerná. Po přestávce ovšem z kabiny vyšel úplně jiný tým.“

Poté se ale Liberečtí nadechli k obratu a čtyřmi góly během dvanácti minut získali vedení na svou stranu. Pražané se sice v závěrečném dějství dostali na dostřel, šelmy už se však o výhru připravit nenechaly a nakonec zvítezily 9:2.

Vojtěch Fiala
„První třetina byla z naší strany mizerná. Po přestávce ovšem z kabiny naštěstí vyšel úplně jiný tým, začali jsme si rychleji dávat puky a proměnili několik šancí. Hvězda má mladé šikovné mužstvo, hodně kluků ročníku 2005, kteří nás potrápili víc, než někteří naši hráči čekali. Negativně hodnotím počet našich vyloučení, s tím musím do dalších zápasů něco udělat.“