Osmáci se natrápili s Havlíčkovým Brodem, berou ale dva kýžené body

Havlíčkův Brod/Liberec - Nebyl to zápas, ve kterém by naše mužstvo dominovalo. Soupeř ve třetí třetině přidělal libereckým trenérům třemi brankami vrásky na čele, Bílí Tygři ale bojovností těsný náskok udrželi a berou do tabulky veledůležité dva body i přes rozsáhlou marodku.

Trenér Vojtěch Fiala o ztrátě náskoku a posledních minutách:

„Byli jsme lepším týmem, ale nedůsledností během třetí třetiny a poctivým přístupem soupeře jsme ztratili gólový náskok a klid. Poslední tři minuty byly dramatičtější, než bychom si přáli. Tím, že jsme nastupovali do zápasu ve třinácti lidech a během utkání se zranili Matouš Jakubec i Adam Nebuželský, situace nenabízela moc možností k úpravám sestavy. Uhrát si to museli všichni hráči.“

Vojtěch Fiala
Liberec
„V Havlíčkově Brodě jsme kvůli marodce hráli bez čtyř hráčů základní sestavy. Příležitost a jiné role tak dostali další hráči a hráči sedmé třídy. Po dvou třetinách jsme měli solidní náskok 5:1, ale domácím jsme dali zbytečně čuchnout. Naše dvě zaváhání využili a naopak z našich šancí, kterých jsme si i ve třetí třetině vytvořili požehnaně, se nám prosadit nepodařilo. Tři minuty před koncem bylo skóre 4:5, ale poslední minuty a powerplay Brodu jsme zvládli."