Osmáci si zahráli ve Varnsdorfu. Paradoxně ale čelili vlastním spoluhráčům

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Zvláštní hokejové představení bylo k vidění ve Varnsdorfu. Tygří osmá třída bezprostředně před zápasem půjčila několik hráčů soupeři, aby se utkání vůbec mohlo odehrát, další liberečtí hráči navíc ve Varnsdorfu působí na hostování. Ve výsledku tedy drtivou většinu hokejistů na ledové ploše tvořili naši mládežníci. V brance soupeře nastoupil liberecký Sebastian Charvát, který si připsal přes padesát zákroků a byl hlavní hvězdou duelu.

6. kolo, pátek 15. října 2021

Branky a nahrávky: 10. Racek, 32. Jiránek (Měřička), 34. Vogt, 38. Měřička - 10. Kříž (Krajdl), 25. Krajdl, 42. Beránek, 48. Kříž (Choma). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.

HC Varnsdorf

Charvát - Pohl, Švec, Krupa, Racek, Hrabčák, Jiránek, Vogt, Baksaláry, Měřička, Voráček.

Hrášek - Mindl, Moussa, Šmucr, Werner, Bernat, Beránek, Kříž, Šťástková, Choma, Krajdl, Zeman, Bělohorský.

Ctibor Jech ml.
„Z 24 hráčů na ledě bylo 19 libereckých. K několika hráčům, které máme ve Varnsdorfu na hostování, jsme soupeři museli ještě těsně před zápasem půjčit další tři, aby to soupeř mohl odehrát v deseti lidech. Zápas probíhal víceméně jen v pásmu Varnsdorfu. Snažili jsme se prosazovat přes pět bránících hráčů, a přestože jsme si vytvářeli hodně šancí, likvidoval nám je náš gólman v brance soupeře. Varnsdorf se to snažil nějak ubojovat a bylo tam několik tvrdých zákroků, jsem rád, že se nikdo nezranil. Kluci ze zápasu byli otrávení, soupeř jen vyhazoval puky. Dle mého názoru je tohle všechno nedůstojné, vzhledem k tomu, že se jedná o kategorii starších žáků. Odehrálo se to a výsledek vůbec neřešíme. Těšíme se na druhou část sezóny.“

6. kolo, pátek 15. října 2021

HC Varnsdorf