Osmibranková krasojízda šestnáctky v Boleslavi! Gajda s Šedivým pořádali střelecké závody

Date of publication Author Jan Kousal

Mladá Boleslav/Liberec - Liberecký výběr do šestnácti let zvládl malé derby na ledě Mladé Boleslavi s neskutečnou grácií. Po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre stav 8:1 pro Tygry, a tak prodloužení snad ani nemohlo skončit jinak než rychlou trefou Jakuba Šedivého. Právě obránce Šedivý se s kapitánským céčkem na hrudi blýskl hattrickem, stejný počin však zaznamenal také útočník Petr Gajda.

13. kolo, čtvrtek 01. listopadu 2018
1:8
(0:2, 0:1, 1:5 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 43. Kredl (Haas) – 6. Gajda (Měchura, Böhm), 20. Trunda (Rossmy), 25. Měchura (Plos), 46. Masař (Měchura), 46. Šedivý (Damašek, Plos), 52. Gajda, 55. Šedivý (Hujer, Gajda), 59. Gajda (Rossmy), 62. Šedivý (Hujer, Měchura). Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Kotek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 28:59. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8.

BK Mladá Boleslav

Stuchlík – Sommer, Křepelka, Rajgl, Hrouda, Žabka, Čečetka, Šercl – Kredl, Plíšek, Peca, Pavlík, Ďurač, Hruška, Haas, Náhončík S., Růžek

Franc – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Meisel, Dvořák – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda

Tygři na ledě Středočechů začali velmi dobře a udeřili hned z první přesilovkové akce. Měchura přihrál Petru Gajdovi a ten rozvlnil síť za zády gólmana Stuchlíka. Souboj úspěšného střelce a domácího brankáře se pak opakoval ještě jednou, když se liberecký útočník dostal do samostatného úniku. Tentokrát se ale skóre neměnilo.

Pro Mladou Boleslav se trochu smolně měnilo až 0,2 sekundy před koncem úvodní dvacetiminutovky. Rossmy nabil Tomáši Trundovi a ten střelou z ostrého úhlu zasadil domácím hodně těžký direkt.

Svěřenci Richarda Loba pokračovali v cestě za vítězstvím i v prostřední části. Adam Měchura si vyměnil kotouč s Plosem a poté ho nasměroval pod Stuchlíkovým betonem za brankovou čáru. Šelmy tak po celkem nenápadné akci vedly už 3:0.

V třetí části obstaraly oba celky pořádnou brankovou smršť. Nejdříve to vypadalo, že by Bruslaři mohli s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat, když se se štěstím prosadil David Kredl. Liberečtí však žádné drama nepřipustili. Prakticky vzápětí skóroval Jakub Masař a to ještě zdaleka nebylo vše.

Další trefu obstaral obránce Jakub Šedivý, který využil dokonalého chaosu před domácí klecí. Podobně přidal svou druhou trefu v zápase i Petr Gajda. A právě Jakub Šedivý s Petrem Gajdou si uspořádali vlastní gólové závody. Oba v závěrečné periodě zvedali ruce nad hlavu ještě jednou. Po šedesáti minutách, které ovládl Liberec poměrem 8:1, byl tak o jednu branku vpřed útočník Gajda.

Jak už to ale letos tak bývá, každý zápas končí prodloužením. Mladé Boleslavi se tak naskytla šance uhrát jeden bod, zatímco Šedivý mohl dorovnat svého spoluhráče. A byl to nakonec právě Jakub Šedivý, kdo prodloužení svou třetí trefou rozhodl. Třaskavé derby mezi Libercem a Boleslaví tím pádem mělo pro Tygry pohádkový konec.

„S Boleslaví to byl super zápas. Myslím, že divákům se musel líbit, domácí hráli fantastický hokej, hrálo se nahoru dolu, bylo to létavé. Nám se proti nim poslední dobou daří, dokážeme využít všechny jejich zaváhání. Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale zápas byl takový, že šance byly na obou stranách.“

Jiří Zörkler
„Dvě třetiny jsme bojovali a drželi jsme se, kluci se snažili, co to šlo. Ve třetí třetině jsme dali gól na 1:3 a paradoxně místo toho, aby nás to povzbudilo, tak jsme vzápětí dostali dvě branky a mužstvo to položilo.“