Osmička poprvé prohrála. Z Jihlavy si odvezla debakl

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Jihlava/Liberec - První prohra a hned vysoká. Osmá třída v Jihlavě neuspěla a vůbec poprvé v sezoně na svého soupeře nestačila. Dukla rozhodla přitom až ve třetí třetině, během níž nastřílela hned šest branek. Tygři prohráli 2:8.

V. kolo, sobota 06. října 2018

Branky a nahrávky: Dvořák (Jansa), Oberreiter (Hrabčák). Střely na branku: 10:17 (2:7, 2:3, 6:7). Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 1:0.

Leško Robert (Petříček Matyáš) - Ehrenberger Jakub, Riedel Filip, Várady Daniel, Janata Radek, Jakubec Matouš, Pérez Diego, Hrabčák Damian, Pérez Jaromír, Oberreiter Petr, Hois Vojtěch, Vološín Tadeáš, Jansa Samuel, Nebuželský Adam, Dvořák Jakub, Jobek Milan

Vojtěch Fiala o soupeři:

„Věděli jsme, že Jihlava bude silným soupeřem a to jak díky zkušenostem z předchozích sezon, tak i podle jejich letošních výsledků. Myslím, že v naší vyrovnané skupině je pět týmů, které si mohou brát body navzájem a ukáže čas, kdo bude mít nejstabilnější formu. Jihlava patří mezi favority, to my ale také a musíme ukázat v příštích kolech, že tento zápas (třetina) byl náš zkrat.“

Vojtěch Fiala
„Zápas jsme začali dobře, ale žádná šance v první třetině se gólově nechytla. O přestávce jsme kluky nabádali, ať pokračujeme v nastoleném tempu, že další šance přijdou. Přišly, ale do vedení šel soupeř. Ještě za stavu 2:2 na začátku třetí třetiny jsem věřil v úspěch našeho týmu, nicméně udála se černá patnáctiminutovka, kdy jsme šestkrát inkasovali a totálně jsme se sesypali. Strašidelné skóre je výsledek bezmoci naší útočné fáze. Do dalších kol se nesmíme nechat rozhodit takto inkasovanou brankou a naopak z našich šancí vytěžit maximum.“

V. kolo, sobota 06. října 2018