Osmnáctka mocně dotahovala, z derby ale odchází s prázdnou

Liberec - Starší dorost sehrál v rámci 3. kola třaskavý zápas s Mladou Boleslaví. Oba týmy hrály útočně a bylo se na co dívat. Hosté si v průběhu zápasu vytvořili pětigólový náskok, na který i přes perfektní výkon ve 3. třetině už nedokázali Tygři plnohodnotně zareagovat.

3. kolo, sobota 16. září 2017
3:5
(0:3, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 47. Liška (Bieniek), 49. Žemba (Rychlovský), 52. Drábek (Nikolič, Kotyza) – 2. Šípek (Moravčík, Dotter), 2. Jelínek (Červenka), 17. Dobša, 30. Moravčík, 39. Jelínek (Čermák). Rozhodčí: Luczków, Kajínek, Bosák. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76.

Novák (30. Zajíček) – Adamec, Šuráň, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko (A), Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šafařovský (A), Šeliga

BK Mladá Boleslav

Rylich – Dotter, Houška, Beneš, Červenka (A), Hovorka, Imlauf, Sýkora – Vasilev, Schulz, Šípek (C), Dobša, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Moravčík, Jelínek

Mladá Boleslav do utkání vstoupila jako utržená ze řetězu a na skóre se to začalo projevovat velice rychle. Už ve 2. minutě ujeli hosté do přečíslení a Jakub Šípek neměl problém s usměrněním kotouče za Nováka - 0:1. Za pouhých 37 sekund poté se skóre měnilo znovu a opět to bylo v neprospěch hráčů s tygrem na prsou. Matěj Jelínek vyslal svižnou střelu z kruhu a Novák kapituloval podruhé - 0:2.

Poté Tygři dokázali hru vyrovnat, v žádné z vypracovaných šancí jim ale nebylo přáno. V největší šanci neuspěl Drábek, jenž po obrovském závaru před brankou hostů nedokázal prostřelit spolehlivého Rylicha. Místo snížení tak přišel další boleslavský úspěch, když svůj důraz na brankovišti uplatnil Dobša - 0:3. Do kabin se tak odcházelo za pro šelmy nelichotivého stavu.

Také do druhé periody vykročili lépe hosté, i když jejich převaha už nebyla tak výrazná. Novák nejprve uspěl proti tutovce Houšky, ale v polovině třetiny kapituloval počtvrté, a gól to byl velice nešťastný a kuriózní. Jeden z libereckých beků totiž při snaze odpálit kotouč do bezpečí nastřelil lýtko Moravčíka, od nějž se touš odrazil do sítě - 0:4. Šelmy poté pozvedly svůj výkon a mohly být odměněny gólem. Kotyza ale nejprve tečoval nahození Žůrka pouze do tyče a o chvíli později mu při samostatném úniku sjel kotouč z hole. Zato hosté byli produktivnější a ve 39. minutě přidali další zásah z hole Jelínka - 0:5. Tou dobou už byl v domácí brance Šimon Zajíček, jenž nahradil Nováka po čtvrté inkasované brance.

Trenér Milan Plodek o tom, zda hra ve třetí třetině odpovídala ideálnímu hernímu projevu:

"Takhle se to moc nedá hodnotit. Boleslavští kluci si už asi trošku mysleli, že je po zápase, takže tam byla trošku laxnost z jejich strany. Neřekl bych, že jsme úplně něco změnili, ale bylo tam vidět trošku víc bojovnosti a nasazení. Kluci chtěli, ale 0:5 už se prostě v hokeji těžko otáčí."

Třetí část přinesla z pohledu libereckého fanouška strhující podívanou. Domácí dorostenci své regionální rivaly naprosto jasně přehrávali, chvíli to však trvalo, než se dočkali gólové odměny. Gól naděje měl na hokejce Rychlovský, ale po blafáku se mu kotouč postavil na hranu a zakončení skončilo nad brankou. Boleslav poté mohla při vlastním oslabení vsítit šestou branku, ale to by si dvojice Šípek - Dobša musela s únikem dvou na nikoho poradit mnohem lépe.

A záhy přišel trest. Tygři vtrhli do pásma a přesnou střelou se prezentoval Adam Liška - 1:5. Domácí borci ožili, na ledě existoval prakticky jen jeden tým a zásah na 2:5 na sebe nenechal dlouho čekat. Hned po buly to zkusil ranou bez přípravy Jan Žemba a Boleslav už vedla "jen" o tři branky. Ale to stále nebylo všechno, Tygři vycítili šanci na obrovský obrat a hnali se dál kupředu, za což v 52. minutě opět slavili úspěch. Michael Drábek si našel touš ve skrumáži před brankou a umě jej pověsil pod horní tyč - 3:5.

Na víc už se bohužel Liberečtí nezmohli a tři body tak putují do města automobilů.

„Dneska musím pogratulovat soupeři. Přetlačili nás v předbrankových prostorech, což chceme i my po našich hráčích, aby tam chodili, i když to byly odražené puky a dorážky z výšky. Ale nevzdali jsme to, kluci ještě zabojovali, trošku jsme upravili sestavu a aspoň jsme trošku zkorigovali výsledek. Nějaké Tygří srdce tam na konci bylo vidět, bohužel 0:5 už bylo moc.“

Jiří Zörkler
„Předně to byl vynikající zápas, obě mužstva hrála s maximálním nasazením. Včera nám chybělo to, čím jsme se dnes prezentovali, tedy důraz na brankovišti a tlak do brány. Řekli jsme si to a kluci dneska splnili to, co měli. Podali jsme výborný a bojovný výkon.“