Osmnáctka navázala na výhru z Boleslavi a na domácím hřišti nedala Letňanům šanci

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Po utkání v Mladé Boleslavi, které kategorie U18 vyhrála v nájezdech, se šelmy postavili proti pražským Letňanům. Modrobílí už od začátku diktovali tempo hry a utkání ovládli v poměru 4:0

8. kolo, sobota 07. října 2017
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Bitman (Maťátko), 14. Ira (Šafařovský), 31. Rychlovský (Šeliga), 32. Maťátko (Hájek). Rozhodčí: Knapík – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 106. Střely na branku: 59:21. Průběh utkání: 4:0.

Novák (Zajíček), Šuráň, Charvát (A), Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec, Starý, Ira, – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Strnad, Šafařovský (A), Šeliga

HC Letci Letňany

Hamalčík (Zeithaml) – Štěpánek, Zedek, Riley, Searle, Pelant, Hlinka (A) – Narovec, Kyclt, Valdhans, Klíma, Soukup (C), Bespalchenko, Srbek, Janiurek, Teuber, Slavík, Škutina

Bílí Tygři vstoupili do utkání nejlépe jak mohli. Už ve druhé minutě vybídl Maťátko přihrávkou do mezikruží ke skórování Petra Bitmana a ten přízemní střelou propálil Hamalčíka - 1:0! Vstřelená branka Liberec nakopla a Bílí Tygři tak drželi koutouč zejména v okolí branky Letňan. I hosté ale zahrozili, když Klíma vystihl libereckou rozehrávku a řitil se sám na Zajíčka. Ten ale svůj tým podržel.

A tak se skóre měnilo na druhé straně. V přesilové hře nahodil Starý puk na branku a po sérii odrazů a dorážek ho do sítě dotlačil důrazný Daniel Ira - 2:0. Do druhé třetiny tak šelmy vstupovaly za dvoubrankového vedení. To jim mohl nedlouho po jejím zahájení vzít Skrbek, který se v situaci dva na jednoho rozhodl ke střele. Novák jeho pokus vyrazil. Skóre se měnilo až v jedenatřicáté minutě, kdy se po Šeligově přihrávce přesnou střelou prosadil Jakub Rychlovský - 3:0.

A na jeho branku vzápětí navázal Martin Maťátko, který tak zvýšil už na 4:0. Hosté hrozili zejména z protiútoků. V tom nejnebezpečnějším se prezentoval Narovec, který se prosmýkl až před Nováka. Liberecký brankář ale změnu skóre nepřipustil. V závěru třetiny mohli Liberečtí ještě zvýšit své vedení, když se do puku opřel Šuráň. V posledním okamžiku mu ale gólovou radost sebral Hamalčík, který vykopl puk špičkou betonu.

I tak ale odcházeli do kabin spokojeněji domácí, kteří po dvou třetinách vedli o čtyři branky. Třetí periodu zahájili hosté únikem dva proti jednomu, ale stejně jako v první třetině nebyli úspěšní. Na druhé straně se neujala střela Rychlovského z mezikruží.

Pátou branku Liberce mohl vstřelit Šeliga, který jel sám na Hamalčíka, puk se mu ale zamotal mezi brusle a hostující brankář stihl puk vypíchnout. V závěru už si Bílí Tygři vedení bez problému ohlídali a když v poslední minutě sjel puk z hole Škorcovi, který mohl zakončovat do poloprázdné branky, skončil zápas za stavu 4:0. Bílým Tygrům se tak podařilo navázat na výhru v Mladé Boleslavi a z dvou posledních zápasů tak vytěžili pět bodů.

„Do utkání jsme vstoupili dobře a v jeho celém průběhu jsme si vytvořili spoustu šancí. Mrzí nás ale jejich neproměňování, protože dnes jsme mohli dát klidně osm gólů. Do defenzivy si to kluci pohlídali, soupeř si sice vytvořil několik příležitostí, ale zachytal nám dobře brankář. Jsme rádi, že se nám podařilo v posledních dvou kolech získat pět bodů a dotáhnout se na druhé místo. “

Jiří Seidl
„Soupeř dnes zaslouženě vyhrál. Často nás dostával pod tlak, my jsme se snažili bránit a v určitých fázích zápasu se nám to i dařilo. Měli jsme několik brejků, ale bohužel jsme v koncovce byli mnohem horší než soupeř, čemuž odpovídá výsledek zápasu.“