Osmnáctka nezvládla dobře rozehraný duel s Energií a podlehla Varům 3:4

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec – V 25. kole nadstavby Extraligy staršího dorostu se Bílí Tygři utkali s týmem z Karlových Varů. tygři po první třetině vedli o dvě branky ale výpadek ve druhé třetině je stál důležité body. V posledních minutách se domácím ještě podařilo vstřelit kontaktní branku, ale bylo už příliš pozdě a ani odvolání Nováka nepomohlo.

XXIV.kolo, pátek 02. března 2018
3:4
(2:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Rychlovský (Cikhart), 19. Hájek (Křepelka), 55. Šuráň (Bitman, Šafařovský) – 34. Novotný (Záruba), 36. Zavřel, 38. Záruba (Jiskra), 49. Novák (Záruba, Zavřel). Rozhodčí: Veselý – Hejdl, Podrazil. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 57. Střely na branku: 26:18. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.

K. Novák – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Žemba, Šafařovský, Šeliga

HC Energie Karlovy Vary

Kašpar – Zavřel, Kosina, Bernáth, Stejskal, F. Novák, Kořán – Křemen, Jiskra, Záruba, Holub (C), Černý, Prošek, Maydl, Šťastný, Novotný, Karbulka, Fečo

První třetina začala bojovným hokejem z obou stran a šancí jsme se dočkali až s přibývajícím časem. První měl Holub, kterého uprostřed útočného pásma našel zadovkou jeden ze spoluhráčů. Karlovarský kapitán ale v ideální střelecké pozici minul Novákovu branku o pár centimetrů. Na to ve 12. minutě odpověděli domácí. Při oslabení skvěle napadal rozehrávku Rychlovský, který získal puk pro Cikharta. Ten nejdříve vyzkoušel Kašparovu pozornost z levé strany. Gólman puk vyrazil zpět k libereckému forvardovi. Ten s ním obkroužil branku a přihrál na malé brankoviště zpět Jakubu Rychlovskému, který nasměroval puk mezi betony brankáře Energie. Navýšit vedení mohl zakrátko Drábek. Vomáčka na něj prostrčil puk mezi obránci a byl sám před brankou. Bohužel však zády k brankáři a jeho střela z otočky v dobré pozici byla nepřesná. Liberec odskočil na rozdíl dvou branek před koncem třetiny. Výbornou kombinaci zakončil střelou z bezprostřední blízkosti mezi beton a lapačku kapitán Matěj Hájek. Hosté mohli ještě bleskově odpovědět. Prošek se proháčkoval obranou a ocitl se sám před Novákem. Neměl už však dost síly a jeho beckhandové zakončení vykryl liberecký gólman betonem. I se následným zmatkem, který vznikl zpětnou přihrávkou do brankoviště si domácí poradili.

Liberec rozjíždí útok

Druhé dějství mělo podobný průběh. Vomáčka se snažil před brankou dorazit puk, ale padající brankář Varů dokázal skákající gumový nesmysl vyrazit do bezpečí. To bylo z první desetiminutovky vše, ale v té druhé se děli věci. Z úhlu vystřelil Záruba a Novák nevěděl, kam se puk odrazil. Našel si ho volný před brankou David Novotný, který ho uklidil do poloprázdné branky. A co víc. O minutu později bylo vyrovnáno. První pokus Daniela Zavřela z mezikruží ještě dokázal Novák vyrazit. Bohužel pro něj však pouze zpět k obránci Varů, který si objel brankáře a zakončil do odkryté klece. Za další dvě minuty hráči Varů dokonali obrat. Po souboji zůstal puk zcela volný na pravém kruhu. Vzal si ho Richard Záruba a nekompromisně prostřelil Nováka.

„Kluci dvě třetiny odehráli dobře, ale musíme hrát celých 60 minut.“

V poslední třetině se Tygři prezentovali hlavně ofenzivní hrou, z čehož plynuly rychlé brejky soupeře. Jen díky Novákovi tak Tygři byli stále ve hře. Jenže při vyloučení na obou stranách už liberecký gólman puku v cestě do branky zabránit nedokázal. Nahození od modré čáry ztečoval mezi tři tyče Filip Novák. Definitivně rozhodnout mohl Maydl. Výbornou kličkou procedil puk mezi nohy obránce, ale branku Kristiána Nováka trestuhodně přestřelil. Domácí se dočkali kontaktního gólu šest minut před koncem. Od modré napřáhl Jakub Šuráň a jeho střelu zastavila až síť za Kašparem. Ale díky skvělému bránění karlovarských v závěru už toho domácí víc nestihli a podlehli svému soupeři ze západních Čech 3:4.

Jan Žemba startuje

„Mrzí mě výsledek. Nevyšla nám druhá třetina, kdy Vary měli daleko lepší pohyb, byli důraznější a dali nám tři góly z předbrankového prostoru. Tam kluci hráli špatně. Do třetí třetiny jsme upravili sestavu a zase tam ten pohyb byl, takže rozhodla druhá třetina, kdy nás Vary přebruslili. Kluci dvě třetiny odehráli dobře, ale musíme hrát celých 60 minut. To nás doma trápí po celou sezónu. Musíme se z toho poučit a připravit na zítra na Plzeň.“

Václav Eismann
„S výsledkem jsme nadmíru spokojení, protože se nám nepodařilo vstoupit dobře do úvodní třetiny. Tam domácí dominovali. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a otočili skóre. Třetí třetinu byli domácí v tlaku, ale nám se podařilo velkou bojovností těsné vítězství uhájit.“