Osmnáctka předvedla v Brně skvělý výkon a po zásluze vítězí

Date of publication Author Ondřej Belák

Brno - V pěti zápasech nasbírali mladí Tygři ve skupině o umístění v play-off Extraligy staršího dorostu skvělých třináct bodů. S touto zdařilou bilancí se vydali na jih Moravy, aby poměřili síly s kvalitním výběrem Komety Brno. Žádné drama se ale nekonalo, Liberečtí měli již od úvodu navrch a zaslouženě získali tři body.

VII. kolo, pátek 15. prosince 2017

Branky a nahrávky: 58. Kavický (Sedláček) – 5. Adamec (Rychlovský, Drábek), 13. Vomáčka (Drábek, Rychlovský), 39. Hampl. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:30. Diváci: 87.

HC Kometa Brno

Kašpar – Věžník, Sedláček T., Kučeřík, Sedláček J., Vašíček, Gloz, Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc, Kadlic (C).

Pařík – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Hájek, Bitman, Šafařovský, Šeliga.

Utkání, jenž se odehrálo na ledové ploše brněnské DRFG Areny, začalo pěkně zostra. Hned v úvodu si totiž šel na trestnou lavici sednout jeden z domácích a Tygři početní výhodou nepohrdli. Po rozestavení přesilovkového vzorce vypálil Rychlovský, jehož střelu nakonec po odrazu od gólmanových betonů doklepl za čáru Miloslav Adamec - 0:1. Šelmy vstoupily do zápasu s velkou chutí, do akce se ovšem brzy musel zapojit také Pařík.

Pár minut po vedoucí brance měla Kometa vyloženou příležitost vyrovnat. Kotouč si před brankou zpracoval Kavický a jeho zakončení Pařík dokázal vytěsnit ramenem mimo tyče. Skvělý zákrok libereckého maskovaného muže znamenal, že se skóre zanedlouho změnilo na druhé straně. Parádním sólem se prezentoval Drábek a Tygři opět těžili z důslednosti na brankovišti. Drábkův blafák sice Kašpar betonem zneškodnil, na dorážku Benjamina Vomáčky už ale dosáhnout nemohl - 0:2.

Závěr první periody ještě nabídl obrovskou šanci Liberce. Drábek ujel ve společnosti Křepelky do přečíslení. Akci sehráli dobře, proti zakončení druhého jmenovaného se však zaskvěl brankář. I přes tuto nevyužitou šanci odcházeli liberečtí dorostenci do kabin o poznání spokojenější.

Druhá část se nesla ve znamení vytrvalé převahy Liberce! Dlouho se ovšem nedařilo přidat třetí gól. Blízko k němu měl Vomáčka a později také Liška. Oba zakončovali v těsné blízkosti branky, brankář Brna ale držel akcie svého mužstva nad vodou. Herní pohodu Tygrů dokreslilo taktéž bravurně odehrané oslabení.

Tlak Libereckých stále sílil, až to pro Kometu bylo zkrátka neúnosné. Gól do šatny vsítil Jan Hampl, jenž propálil strážce brněnské svatyně přesným zakončením z kruhu - 0:3. Dá se říct, že tento moment soupeře zřejmě definitivně zlomil.

Tygři ale neztratili chuť na další trefy a hned od nástupu do závěrečné třetiny dobývali domácí tvrz. Maťátko chytře získal puk a hnal se s ním vstříc brankáři. Nakonec mu ztížil pozici vracející se bek a zakončení skončilo na betonu. Další velkou šanci měl na svědomí Bitman, který si sjel do předbrankového prostoru a přestřelil jen o píď. Šelmy ale byly hladové a tlačily dál. Byla škoda, že nevyužily obrovského zmatku po střele Šuráně. Touš totiž skotačil před brankovou čarou, aniž by jej někdo dokázal dopravit do černého.

Pět minut před koncem dostal Liberec k dispozici dvojnásobnou přesilovku. V ní měla Kometa znovu štěstí, když se Drábkova dělovka otřela o tyčku. Nakonec to tak byli paradoxně domácí, kdo utkání zakončil gólem. Výborně chytajícího Paříka připravil o čistý štít chvíli před koncem Daniel Kavický poté, co do sítě dorazil vlastní střelu - 1:3. Tygři tedy zvítězili o dvě branky a pokračují ve skvělých výsledcích.

Roman Meluzín
„Dnes už nám trochu chyběly síly ze včerejšího zápasu. Soupeř dobře bránil a nám se bohužel nepodařilo vstřelit kontaktní gól dřív. Kdyby nám to tam spadlo, taky by se s tím ještě dalo něco dělat. Liberec byl zkrátka lepší, vyhrál zaslouženě.“

Milan Plodek
„Zápas můžeme hodnotit opět velmi kladně. Bylo to podobně odehrané utkání, jako před dvěma týdny ve Zlíně a ve Vítkovicích. Kluci podali velmi týmový výkon podpořený výborným gólmanem. Byli jsme pouze třikrát vyloučeni a ještě jsme nevyužili spoustu šancí.“

VII. kolo, pátek 15. prosince 2017

HC Kometa Brno