Osmnáctka sahala na Slavii po vítězství. Po dramatickém závěru bere ale pouze bod

Liberec/Slavia - Naše U18 rozehrála zápas s pražskou Slavií skvěle, když v úvodním dějství vsítila tři branky a na začátku druhé třetiny vedla už 4:2. Sešívaní ovšem v závěrečné periodě srovnali skóre, a nakonec pro sebe uzmuli výhru v samostatných nájezdech.

2. kolo, pátek 15. září 2017
5:4sn
(2:3, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Brož (Hradil, Kižlin), 8. Štibingr (Holý), 33. Hradil (Brož, Petrák), 60. Antoš (Hradil), rozh. náj. Houška – 4. Žemba (Rychlovský, Had), 14. Rychlovský (Had, Kotyza), 20. Hájek (Šeliga), 23. Šeliga (Maťátko, Hájek). Rozhodčí: Šindel – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4nn.

HC Slavia Praha

Málek – Fiala, Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Antoš, Holý, Srdínko – Brož, Kižlin, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Vaniš, Janča, Houška, Petrák

Zajíček – Adamec, Šuráň, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Hájek, Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga

Utkání už od úvodní buly nabralo vysoké tempo a příchozí diváci nemuseli na první gól čekat dlouho. Ve čtvrté minutě putoval na trestnou lavici Milan Antoš a Tygři přesilovou hrou nepohrdli. K jejímu využití jim navíc stačilo pouhých dvacet vteřin, domácí obrana totiž zapomněla na úplně volného Jana Žembu, jenž kličkou překonal brankáře Málka a poslal Liberec do vedení - 0:1. Pražanům se poté několik minut nedařilo probojovat do útočné třetiny, po delší době se jim to nakonec povedlo a hned z toho bylo vyrovnání. Hradil našel na pravé straně Jaroslava Brože, který nekompromisní ranou poslal kotouč ke vzdálenější tyči - 1:1.

Vzápětí byl na dvě minuty vyloučen Petr Had a Slavia v početní výhodě otočila skóre. Po nahrávce Ondřeje Holého se střelou z první prosadil Jan Štibingr - 2:1. Liberečtí ovšem o několik minut později přišli s odpovědí! Petr Had vypálil od modré a jeho projektil úspěšně do sítě tečoval Jakub Rychlovský - 2:2. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, jednadvacet sekund před první sirénou ale Dominik Šeliga získal kotouč v rohu útočného pásma a naservíroval jej najíždějícímu Matěji Hájkovi, který střelou mezi Málkovy betony vrátil vedení na stranu hostů - 2:3.

Ani v prostřední dvacetiminutovce na sebe gól nenechal dlouho čekat. Po necelých třech minutách vybojoval za bránou puk Matěj Hájek, poslal jej na Martina Maťátka a ten vybídl k zakončení Dominika Šeligu, jenž střelou z voleje počtvrté prostřelil bezmocného Málka. Následně svěřenci trenéra Milana Plodka nevyužili přesilovou hru a ke slovu se opět dostali sešívaní. Po nepovedené kličce Jaroslava Brože se černá guma dostala k Damienu Hradilovi, který překvapil Zajíčka a snížil na 3:4.

Vzápětí se sám před bránou ocitl Turek, Šimon Zajíček si ovšem připsal fantastický zákrok a domácího útočníka vychytal. V závěru druhé periody měli slávisté další šanci na vyrovnání, Jaroslav Brož ovšem odkrytou libereckou svatyni po Hradilově pasu netrefil.

V závěrečné třetině se vrhli hráči z hlavního města do útoku. Největší šanci měl nejspíše Vomáčka, který ale svou nepřesnou ranou příležotost promrhal. V pětapadesáté minutě mohli Tygři definitivně rozhodnout, jenže Drábek trestné střílení neproměnil. Ke konci se Slavia drala za vyrovnáním a toho se nakonec při své power play dočkala! Padesát vteřin před závěrečným hvizdem se ve skrumáži před Zajíčkem nejlépe zorientoval Milan Antoš, který dotlačil kotouč za brankovou čáru a poslal zápas do prodloužení - 4:4.

V nastaveném čase si mohl vítězný zásah připsat Jakub Rychlovský, jenž mířil možná až moc přesně a svou pohotovou ranou trefil břevno! Utkání nakonec došlo až do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější Pražané, vítěznou branku si v páté sérii připsal Vladislav Houška, jenž vystřelil sešívaným výhru. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak ve svém druhém střetnutí vybojovali bod.