Osmnáctka sehrála se Spartou jedenáctigólovou přestřelku a vyšla z ní vítězně!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - To byla jízda! Svěřenci trenéra Milana Plodka ovládli strhující přestřelku s pražskou Spartou a nastříleli jí hned sedm branek. Hvězdou zápasu byl Jakub Rychlovský, který si připsal hattrick! Osmnáctka tedy ukončila nadstavbu na druhé příčce tabulky.

XXVI.kolo, pátek 09. března 2018

Branky a nahrávky: 21. Rychlovský (Žůrek, Žemba), 27. Šafařovský, 27. Žemba (Rychlovský, Charvát), 49. Maťátko (Hájek, Aubrecht), 54. Rychlovský, 58. Maťátko (Hájek), 60. Rychlovský (Bieniek) – 11. Rubeš (Flídr, Smola), 29. Dani (TS), 44. Pšenička (Gajdoš, Prchal), 56. Pšenička (Obadal, Dani). Rozhodčí: Luczków - Toman, Bosák. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 99. Střely na branku: 35:45. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4, 7:4.

Pařík – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga.

HC Sparta Praha

Škorpík (27. Mičán) – Bureš, Lis, Najman, Havlín, Prchal, Pika, Gajdoš – Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Smola, Arnošt, Kropáček, Čech, Vitouch.

Úvodní část zápasu se rozjela ve velkém tempu. A nutno přiznat, že to byli spíše sparťané, kdo diktoval obraz hry. Hosté dokonce vedli po dvaceti minutách na střely 16:5, což o jejich aktivitě dostatečně vypovídá. Dobrou šanci na otevření skóre měl Dani, jenž si poradil s obránci, ale nakonec zamířil mimo branku. Zanedlouho už se ale hosté mohli po zásluze radovat. Předvedli totiž bleskovou kombinaci, ne jejímž konci poslal kotouč za gólmanova záda Václav Rubeš - 0:1.

Poté úřadoval liberecký brankář Lukáš Pařík. Předvedl totiž sérii veledůležitých zákroků, kterými svůj tým udržel ve hře! Nejprve proti němu chvátal Havlín a narazil na beton. Maskovaného muže zblízka nedokázal překonat ani Prymula a jelikož Pařík vytáhl ještě spolehlivý zásah proti Prchalově blafáku, svítilo na světelné tabuli stále poměrně přijatelné skóre.

Do prostřední periody vstoupili modrobílí jako vyměnění. Střelu Žůrka usměrnil mezi betony brankáře Škorpíka Jakub Rychlovský a vyrovnal tak na 1:1. Zdálo se, že Spartu rychlý gól trošku nalomil a nesmírně aktivní hra šelem přinesla další ovoce, a to v podobě dvou vstřelených branek v rozmezí pouhých dvaceti sekund! Nejprve se Petr Šafařovský dostal před svatyni a pověsil kotouč pod břevno - 2:1. Hosté se ještě ani nestihli rozkoukat a už jim v síti přistál další dáreček. Nešťastný vlastní gól byl připsán Janu Žembovi - 3:1!

Sparta se ale nehodlala vzdát bez boje a zanedlouho dostala k dispozici trestné střílení. Miroslav Dani nezaváhal a upravil skóre - 3:2. Vrátit dvougólové vedení mohl domácím Šeliga. Škoda, že povedenou akci nezakončil lépe a zlikvidoval ji Mičán, jenž po třetí brance nahradil odstoupivšího Škorpíka.

Trenér Milan Plodek o úrovni utkání

"Se Spartou je to vždy nahecované. Jsou to super zápasy! Hodně bruslení, hodně soubojů... Myslím si, že v play off by to bylo ještě ostřejší. K hokeji to patří, všichni cítí, že sezóna už graduje."

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili aktivněji Pražané a Pařík musel zasahovat proti šanci Prchala. O chvíli později už však bylo vyrovnání na světě, když umístil kotouč mimo gólmanův dosah Ondřej Pšenička - 3:3. Poté už získali Tygři velkou převahu a byla na nich vidět obrovská chuť strhnout zápas na svoji stranu! Využitá přesilovka, kterou zúročil na brankovišti důsledný Martin Maťátko, poslala Liberecké opět do vedení - 4:3. Do zápasu postupně výrazně promluvila častá vylučování a velice se zvedly emoce, a to jak na ledě, tak na tribuně!

A zanedlouho se servírovala velká hokejová paráda. Jakub Rychlovský se při vlastním oslabení vydal napadat soupeřovu rozehrávku a po úspěšném vybojování puku si ještě chytře pochutnal na Mičánovi - 5:3. Pražanům se znovu vydařil návrat na kontakt. Ondřej Pšenička procedil černou gumu do branky a korigoval na 5:4. Hosté si vyžádali oddechový čas a plánovali závěrečný nápor. Jejich vize ovšem utržila velké trhliny!

V čase 57:30 se totiž podruhé v utkání prosadil Martin Maťátko. Šikovného útočníka oslovil Hájek a pobídka byla zúročena nekompromisní střelou mimo Mičánův dosah - 6:4. Hosté se ještě pokusili střetnutí alespoň zdramatizovat a uchýlili se tedy ke hře bez gólmana. Ta se však nesetkala s úspěchem, ba naopak! Z dobré práce Bienieka těžil Jakub Rychlovský a poslal touš do vyklizené klece. Liberecký střelec tak zkompletoval hattrick a upravil stav na konečných 7:4.

Trenér Milan Plodek o možných soupeřích do play off

"Víceméně to nijak neřešíme. Dobré je, že se můžeme potkat se Zlínem, který známe, dvakrát už jsme spolu hráli. Ale uvidíme, necháme to na tom, jak to nakonec dopadne. Může to být i Olomouc. Uvidíme, na soupeře se každopádně připravíme! Budeme ladit formu, připravíme video a ukážeme si nějaké věci. A samozřejmě se zaměříme také na přesilovky. Kluky nabudíme!"

Milan Plodek
„Nakonec se zápas hodnotí dobře. Po první třetině jsem letos snad poprvé na kluky dost řval, protože jsme v ní navázali na špatné výkony z posledních zápasů. Kluci to pochopili, do další třetiny vstoupili mnohem lépe a i když to byla trošku přestřelka, tak si myslím, že to byl výborný hokej se spoustou soubojů. Výborná příprava na play off! Koncovka už se nám povedla. Malinko mě mrzí zbytečná vyloučení, díky kterým jsme si to mohli zkomplikovat, takže jsme kluky zase varovali, že by to příští týden nemuselo vyjít.“

Richard Žemlička
„Dnešní utkání se nám hodnotí těžko. Smekám před Libercem. Obrovsky bojovný a obětavý výkon! Pokud to chceme v play off někam dotáhnout, tak taky musíme tyto věci připojit. Zápas se podle mého názoru právě v těchto atributech zlomil. Domácí zblokovali strašně moc střel a výhru si zasloužili. Podali vynikající výkon a gratulujeme jim. “

XXVI.kolo, pátek 09. března 2018

HC Sparta Praha