Reportáž

Osmnáctka utrpěla v zápase s Jihlavou nečekaný sedmigólový debakl

Liberec - Necelých 24 hodin po drtivé výhře nad Kometou sehrála tygří osmnáctka další zápas proti týmu z dolních pater tabulky nadstavby. Soupeřem byla dvanáctá Jihlava, která však modrobílé nepříjemně zaskočila a lídra tabulky doslova rozdrtila.

Obě mužstva šla do boje s pátečním utkáním v nohách. Tygři porazili Kometu vysoko 8:2, zatímco Jihlava podlehla Spartě 1:7. Dnes se ale navzdory tabulkovým předpokladům role obrátily. Jihlava položila základ k drtivé výhře už ve 3. minutě, když dostal mezi kruhy nabito Tomáš Pigl a neomylně otevřel skóre - 0:1. Celek z Vysočiny i nadále na ledové ploše vládl a navíc měl i potřebné hokejové štěstíčko. Nahození Petra Veleby si našlo skulinku skrz clonící těla a zapadlo do sítě - 0:2.

Zanedlouho se hosté radovali znovu. Na již z libereckého pohledu nepříjemných 0:3 zvýšil Miroslav Juda a vyhnal Šimona Zajíčka na střídačku. V brankovišti jej nahradil Kristián Novák, který v počátku svého pobytu neměl moc práce. Tygři totiž ve zbytku první části tlačili, neujala se ovšem žádná ze šancí, ačkoliv několikrát už pouze stačilo dotlačit puk za dezorientovaného brankáře Juřičku. Bohužel, důraz před brankou chyběl.

Trenér Milan Plodek o nedůrazu před brankou

"Důraz chyběl. Odvíjel se od toho celý zápas, byli jsme bez důrazu a prohrávali jsme osobní souboje. Nedokázali jsme kluky donutit, aby něco v té hře změnili, celý zápas odklouzali a bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo."


Prostřední dvacetiminutovka nabídla jen jeden gól a bohužel opět do liberecké sítě. Od modré čáry nahodil Pavel Zvěřina a navzdory Novákově zásahu se kotouč nakonec pro domácí nešťastně snesl za čáru - 0:4. Alespoň zmírnit stav mohl Cikhart, ale jeho teč skončila těsně vedle jihlavské branky.

Utkání se hrálo oboustranně poměrně disciplinovaně a moc přesilovek k vidění nebylo. V jedné z mála měl další gól na hokejce Krajíček, zblízka však prostor u bližší tyčky nenalezl. Zanedlouho se Kotyza vrátil na led a rovnou se zapojil do přečíslení. K zakončení vybídl Žembu, ten ovšem trefil rukavici přesouvajícího se Juřičky. Festival několika zahozených šancí během pár desítek sekund ukončila tolik typická situace, při které Tygři neprocedili puk za ležícího gólmana. Nebylo jim zkrátka přáno.

Ve třetí třetině se bohužel stíhací jízda libereckých mladíků nekonala. Ba naopak, navrch měli hokejisté z Vysočiny, kteří si šli za dalšími zásahy. Vala ještě neuspěl, v úniku ho totiž dobře přečetl Novák a uzavřel mezírku mezi betony včas. Střela Tomáše Chlubny, jenž z mezikruží vymetl všechny pavučiny v horním rohu klece, už ale byla nechytatelná - 0:5. A nebylo to ještě zdaleka všechno.

Svěřenci trenéra Milana Plodka inkasovali další dva slepené góly. Parádní individuální akci předvedl Vítězslav Brož a před Novákem si počínal suverénně - 0:6. Za necelou minutu se navíc Dukla radovala znovu, využila totiž zkrácenou přesilovou hru. Po kombinaci se kotouč dostal na modrou čáru, kde se do něj opřel Tomáš Vala a propálil všechny včetně maskovaného muže - 0:7.

Tygří osmnáctka podlehla Jihlavě vysoko 0:7 a sklouzla na druhou příčku tabulky o pořadí v play-off.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec U18
„Dnes se mi to nehodnotí moc dobře. Celkově špatný přístup hráčů, pro mě velké zklamání. Klukům jsme teď řekli, že takto se s tygrem na prsou nehraje. Nevím, co se jim děje v hlavách, mohu jedině pogratulovat soupeři. Nevím, co k tomu říct, takto prostě liberecký mančaft hrát nemůže."
Štěpán Moravec
HC Dukla Jihlava U18
„Výsledek úplně nevypovídá o tom, co se dělo na ledě. My jsme dnes byli efektivní v koncovce a výborně nás držel Honza Juřička a samozřejmě jsme se společně s tím, jak jsme přidávali góly, dostali psychicky nahoru a Liberec to měl těžké. Po tom včerejším zápase jsme určitě rádi za tři body a za takovéto vítězství."