Osmnáctka v přímém souboji o čelo nestačila na Red Bull Salcburk

Date of publication Author Jan Kousal

Salcburk/Liberec - Pěkně ostrý test mají za sebou liberečtí hokejisté do osmnácti let, kteří se poprvé v sezóně utkali s rakouským Salcburkem. V souboji o čelo bohužel jasně kraloval Red Bull, jenž zvítězil poměrem 7:1.

XV.kolo, sobota 20. ledna 2018
7:1
(0:1, 4:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 23. Lobach (Alanov, Hadamczik), 30. Jentzsch (Varejcka, Huber), 31. Lobach (Dube), 40. Varejcka (Jentzsch, Huber), 44. Varejcka (Jentzsch), 49. Dube (Szuber, Pasanen), 57. Zündel (Varejcka, Jentzsch) – 5. Hájek (Žůrek, Křepelka). Rozhodčí: Walluschnig – Eisl, Wimmler. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

EC Red Bull Salzburg

Mnich – Wirt, Pasanen, Hadamczik, Zündel, Alanov, Wimmer, Szuber – Rebernig, Lindner, Lobach, Barinka, Varejcka, Schitz, Harnisch, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber, Dube

Zajíček – Adamec, Šuráň, Hampl, Bieniek, Žůrek, Starý, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Strnad, Žemba, Šafařovský, Šeliga

Bílí Tygři na půdě rakouského soupeře začali výborně a v páté minutě se ujali vedení. Po přihrávkách Žůrka a Křepelky se prosadil kapitán Matěj Hájek. Byla to jedna ze dvou střel, které na bránu Salcburku v první třetině prošly. Opačným směrem mířilo hned deset pokusů, jenže všechny do jednoho pochytal brankář Šimon Zajíček.

Ve druhé třetině střelecká aktivita Liberce vzrostla, jenže paradoxně se rozstřílel Red Bull. Hned dvakrát v prostředním dějství skóroval Dennis Lobach, na jehož trefu dokázal navázat Taro Riccardo Mario Jentzsch. Klíčová se pak ukázala i trefa Filipa Varejcky. Tu inkasovaly šelmy v poslední minutě periody a Salcburk díky ní mohl jít do třetí třetiny s pohodlným náskokem.

Ten se během závěrečných dvaceti minut nerozplynul, ba naopak. Filip Varejcka se totiž trefil i po přestávce. Když pak do liberecké brány zamířily ještě další dva pokusy z holí Samuela Dubého a Kiliana Zündela, bylo finální skóre na světě. Bílí Tygři v Salcburku padli poměrem 1:7.

Salcburk tím pádem sesadil Bílé Tygry z vedoucí příčky nadstavbové skupiny. Šelmy na vedoucí Red Bull i druhou Plzeň ztrátcí jen dva body.