Osmnáctka v souboji dvou tabulkových sousedů neuspěla. Plzni podlehla 2:5

Liberec - Utkání liberecké U18 bylo dlouho vyrovnané, do vedení se nakonec ve druhé třetině dostala Plzeň, když vstřelila dva góly během dvou minut. Liberečtí se sice snažili o vyrovnání, jenže Indiáni už si tři body vzít nenechali.

XXV.kolo, sobota 03. března 2018
2:5
(0:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 39. Had (Rychlovský, Žemba), 45. Liška (Křepelka, Drábek) – 26. Hasman (Hajšman, Procházka), 28. Hajšman (Procházka, Malát), 42. Princl (Kolda, Krýner), 50. Hajšman (Rohla, Šiller), 60. Hasman (Procházka). Rozhodčí: Škrobák – Vodák, Hradil. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.

Zajíček – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga

HC Škoda Plzeň

Altrichter – Houdek, Kaňák, Novák, Kovařík, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Čech, Kolda (C), Krýner, Princl, Rohla, Kolář, Hajšman, Procházka, Malát, Hasman, Šeba

Utkání dvou sousedů z tabulky začalo pěkně zostra. Už po minutě a půl vyrazil Martin Altrichter nahození Petra Hada přímo na hůl Matěje Hájka, jenž svou dorážkou z bezprostřední blízkosti trefil tyč! První třetina přinesla svižný hokej a hra se přelévala ze strany na stranu. V její polovině našel Michael Drábek skvělým pasem z rohu kluziště najíždějícího Daniela Iru, který z dobré střelecké pozice trefil pouze vyrážečku hostujícího gólmana.

Indiáni se do největší šance dostali při přesilové hře. Ke sražené dělovce Kamila Hajšmana se dostal Matěj Hajžman, jenž zakončoval do odkryté klece. Šimon Zajíček se ovšem stihl přesunout a skvělým zákrokem podržel svůj tým. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině už se příchozí diváci dočkali i gólů. Kamil Hajšman našel při přesilové hře mezi kruhy úplně volného Josefa Hasmana, který poslal kotouč za marně se přesouvajícího Šimona Zajíčka – 0:1. O chvíli později už to bylo o dvě branky. V přečíslení dva na jednoho přihrál Jakub Procházka puk Kamilu Hajšmanovi a ten ranou z první podruhé rozvlnil síť domácí brány – 0:2. Tygři se vrhli do útoku a osmašedesát vteřin před druhou sirénou se dočkali kontaktní trefy. Jedovatou střelu Jakuba Rychlovského vyrazil Martin Altrichter přímo na hůl Petra Hada, jenž svou dorážkou snížil na 1:2.

Trenér Milan Plodek o dvou rychle inkasovaných brankách ve druhé třetině:

"Už si to ani nevybavuji. Nicméně chceme hrát mnohem aktivnější hokej, být na puku a nečekat na to, co udělá soupeř. To se nám momentálně nedaří."

Na začátku poslední dvacetiminutovky přihrál Matěj Kolda rozjetému Marku Princlovi, který ujel všem svým pronásledovatelům a povedenou kličkou překonal Šimona Zajíčka – 1:3. Liberečtí se ale nehodlali jen tak vzdát a o čtyři minuty později opět snížili, ve skrumáži v plzeňském brankovišti se totiž nejlépe zorientoval Adam Liška, jenž dorazil puk za brankovou čáru – 2:3.

Indiáni si ale vzali dvoubrankové vedení zpět, když při rychlém protiútoku Kamil Hajšman prostřelil domácího gólmana – 2:4. Liberečtí se stále snažili o kontaktní gól, jenže Martina Altrichtera se jim už překonat nepodařilo. V závěru utkání navíc trefou do prázdné brány pečetil vítězství Západočechů Josef Hasman.

„Zápas byl podobný tomu s Karlovými Vary. I když se dostáváme do nějakých šancí, tak je neproměníme. S výkonem týmu nejsme spokojeni. Blíží se play-off a příští týden máme poslední zápas. Náš výkon se zdaleka nepodobá tomu, co bysme chtěli předvádět ve vyřazovacích bojích. Budeme to s hráči probírat a budeme se muset připravit. Prohráli jsme třikrát za sebou, projev týmu není momentálně dobrý.“

Michal Straka
„Byl to podle mě kvalitní zápas, který měl už náboj play-off. Domácí byli možná o něco lepší, my jsme ale díky obětavosti podpořené výborným výkonem brankáře získali tři body.“