Reportáž

Osmnáctka veze ze západu výhru, ve vyrovnaném utkání přetlačila Energii

Liberec/Karlovy Vary - Kategorie U18 cestovala za svým prvním utkáním v novém roce do Karlových Varů, kde poměřila síly s domácí Energií. Vyrovnané utkání mnoho branek nenabídlo, Liberečtí však dokázali vstřelit o jednu víc než soupeř, a tak si pod Ještěd vezou tři body.

Úvod utkání byl z obou stran spíše opatrný. Ani jeden z týmů si nevytvořil převahu a hra se tak přelévala z jedné strany na druhou. Změna skóre mohla přijít v početních výhodách, které si oba týmy zahrály, ale ani tato herní činnost Liberci ani Karlovým Varům úspěch nepřinesla. Gólový účet zápasu tak otevřel až v osmnácté minutě Martin Maťátko, který zužitkoval dobrou Irovu nabídku.

V úvodu druhé třetiny pokračoval vyrovnaný hokej bez většího množství výrazných šancí. Ani jeden z týmů nechtěl chybovat. K jedné ale došlo ve čtyřiatřicáté minutě v liberecké obraně a vyrovnat mohl karlovarský Křemen, který se objevil sám před Novákem. Liberecký brankář se ale dokázal rychle přesunout a nebezpečný pokus vykopl.

A v závěru prostřední periody udeřili Bílí Tygři podruhé. Liberec se usadil v pásmu, Charvát našel Martina Maťátka a ten se prosadil podruhé v utkání!

Třetí dvacetiminutovka začala náporem domácích, kteří chtěli průběh utkání zdramatizovat. Liberecké ale podržel brankář Novák. Nejdříve vychytal Hudečku, který před sebou měl poloprázdnou branku a následně zlikvidoval i velkou šanci Černého. Tlak Energie pokračoval a vygradoval v padesáté šesté minutě, kdy Karlovarští snížili na 1:2. Berčík našel Daniela Zavřela a ten překvapil Nováka střelou mezi nohy.

V závěru ještě Západočeši odvolali brankáře, kýženého vyrovnání se již ale nedočkali. Liberci se podařilo navázat na dobré prosincové výkony a z utkání bere tři body. O další bude bojovat již v sobotu 6. ledna od 13:30 na plzeňském ledě, kde se postaví domácím Indiánům.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann
Karlovy Vary
„V první řadě bychom chtěli pogratulovat soupeři k vítězství a zisku tří bodů. Ohledně naší hry, hráčům nelze upřít snahu. Bohužel, když jsme se dostali do tlaku tak jsme nedokázali proměnit šance, a proto jsme dnes vstřelili pouze jednu branku."
Milan Plodek
Liberec
„Utkání se mi líbilo, bylo velmi fyzicky náročné, hodně bruslení a spousta soubojů. Hrál se aktivní hokej. Byli jsme spíše šťastnější, než že bychom zaslouženě vyhráli. Soupeř hrál výborně a myslím si, že takovéto zápasy do ligy patří. "