Osmnáctka zabrala! Mladoboleslavský obrat dokonala v nájezdech

Date of publication Author Jan Kousal

Mladá Boleslav/Liberec - S akciemi libereckého výběru U18 to na domácím ledě mladoboleslavských Bruslařů dlouho nevypadalo dobře. Dvoubrankové manko, se kterým svěřenci Milana Plodka nastupovali do třetí třetiny, ale Severočeši dokázali smazat, a po samostatných nájezdech dokonce zvedali ruce nad hlavy.

7. kolo, čtvrtek 05. října 2017
2:3sn
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Švec (Moravčík, Šípek), 25. Houška (Moravčík, Dobša) – 45. Vomáčka (Šafařovský), 58. Charvát (Žůrek, Rychlovský), rozh. náj. Hájek. Rozhodčí: Micka – Špůr, Zháňal. Vyloučení: navíc Grim (MBL) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

BK Mladá Boleslav

Dusil – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Beneš, Červenka, Hovorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Grim, Šípek, Dobša, Novák P., Moucha, Čermák, Jindra, Švec, Moravčík, Jelínek

Zajíček – Šuráň, Hampl, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Hájek, Šafařovský, Šeliga

Liberečtí hokejisté začali pozvolna a ve čtrnácté minutě museli poprvé sledovat, jak puk končí v jejich síti. Moravčík s Šípkem se prokombinovali až k přihrávce na volného Libora Švece, proti jehož střele se již ležící brankář natahoval marně. Bruslaři tak po dvaceti minutách disponovali jednobrankovým náskokem.

Krátce před polovinou utkání už to bylo o dvě branky. Matěj Houška nahodil vysokým lobem do útočného pásma přímo na Zajíčka a ten se stal nešťastníkem okamžiku, když si kotouč srazil do vlastní brány. To se nemělo stát a liberecký gólman se musel hodně červenat.

V prostředním dějství při Tygrech hned několikrát stálo štěstí. Za Zajíčkem dokonce dvakrát zvonila tyč, puk však už ani jednou za čáru nedoputoval. Na druhé straně rozhýbal ofenzivu šelem Cikhart, ovšem ani jeho příležitost brankou neskončila.

Tygrům přálo střelecké štěstí až ve třetí části. Nejprve si slabší chvilku vybral brankář Dusil, když za svá záda pustil nahození Benjamina Vomáčky. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby pak přesný projektil Adama Charváta z uctivé vzdálenosti zamířil od břevna do mladoboleslavské sítě.

O vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení tři na tři, a tak se šlo do nájezdů. V rozstřelu excelovali brankáři a z devíti pokusů byl úspěšný jen jediný. Postaral se o něj hostující kapitán Matěj Hájek, jehož důležitá trefa přiřkla bonusový bod týmu z podještědské metropole.

„Utkání se hrálo ve vysokém tempu s množstvím soubojů. Vytvořili jsme si šance, ale využít jsme je dokázali až na konci utkání a v nájezdech strhnout vítězství na svou stranu. Kluci hráli trpělivě a díky tomu jsme si připsali důležitou výhru.“