Reportáž

Paráda! Osmnáctka šesti góly sestřelila Olomouc a ujala se vedení v sérii

Liberec - Úvodní duel osmifinále byl dlouhou dobu vyrovnaný, v prostředním dějství ovšem liberecká U18 nastřílela soupeři čtyři góly a ve třetí třetině už si svůj náskok trpělivě pohlídala. Po skvělém výkonu a výhře 6:2 se tak Liberečtí ujali proti Olomouci vedení 1:0 na zápasy.

Utkání začalo ve svižném tempu hodného play-off a bojovalo se doslova o každý metr ledu. Už od úvodního vhazování byli Tygři o něco aktivnější a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Jakub Rychlovský si z rohu vybruslil až do střelecké pozice a povedenou ranou z mezikruží otevřel skóre – 1:0.

Olomouc ovšem postupně vyrovnávala hru a po několika minutách vyrovnala, když se z rychlého protiútoku prosadil při signalizované výhodě David Štefka - 1:1. Následně ovšem putoval na trestnou lavici jeden z hostujících hráčů a Liberečtí nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Petr Had dokonale využil clony v brankovišti a střelou od modré čáry překonal Vojtěcha Mokrého - 2:1.

Ve druhé třetině se s góly roztrhl pytel. Velkou šanci ještě Adam Charvát nevyužil, jenže o dvě minuty později se obránce Szymon Bieniek vydal na útoční výlet, při kterém chtěl před bránu přihrát svému spoluhráči. Kotouč si ovšem do vlastní klece nechtěně tečoval jeden z hostujících beků – 3:1. Vzápětí už to bylo o tři branky, když se ke sraženému pasu Martina Maťátka dostal Dominik Šeliga a nekompromisně zamířil do napůl odkryté svatyně Hanáků – 4:1.

Svěřenci trenéra Milana Plodka však stále neměli dost a v polovině utkání přidali pátou trefu. Ve skrumáži před Mokrým se nejlépe zorientoval Michael Drábek, jenž dotlačil kotouč za brankovou čáru – 5:1. Gólman Kohoutů poté zůstal chvíli ležet na ledové ploše, nakonec se ale zvedl a zamířil do kabiny. Jeho místo zaujal Marek Hasala. Sedmnáct vteřin poté bylo sníženo, když se mezi kruhy napřáhl Daniel Indrák a propálil jinak výborného Lukáše Paříka – 5:2.

Ve třetí třetině už Severočeši především trpělivě bránili svůj dostatečný náskok, přesto se ještě jednou prosadili. Jakub Rychlovský vyhrál buly směrem dopředu a okamžitě přihrál před bránu najetému Janu Žembovi, který poslal kotouč za bezmocného Hasalu – 6:2. Olomouc se poté ještě snažila utkání zdramatizovat, jenže Tygři už si své vedení v klidu pohlídali a po skvělém týmovém výkonu se ujali veden v sérii.

Ohlasy trenérů

Jiří Rech
HC Olomouc
„Myslím, že jsme prohráli zaslouženě, protože jsme odehráli špatné utkání. Nebruslilo nám to, byli jsme takoví bojácní. Doufám, že to bude ve druhém utkání lepší."