Paráda! Tygři v rozhodujícím utkání přehráli Kometu a postupují do čtvrtfinále

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Napotřetí to vyšlo! Tygři rozhodující duel předkola s Kometou zvládli na jedničku. Do vedení se dostali už v první třetině, v té druhé pak svůj náskok navýšili a v závěrečném dějství upravili na konečných 6:1. Svěřenci trenéra Patrika Augusty tak postupují do čtvrtfinále, ve kterém je čeká pražská Sparta.

PŘ5, čtvrtek 17. března 2022

Branky a nahrávky: 14. Ordoš (Gríger, L. Šmíd), 22. Birner (Filippi, L. Šmíd), 26. Klepiš (Kolmann, M. Rosandić), 40. Ordoš (Gríger, Klepiš), 60. Birner (Filippi, Klapka), 60. Gríger (Rychlovský) – 41. Zaťovič (P. Mueller, P. Holík). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Ganger, Hynek. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 269. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Kváča (J. Pavelka) – M. Ivan, L. Šmíd (A), Kolmann, M. Rosandić, Melancon, Derner, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, Gríger, Klepiš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman.

HC Kometa Brno

Tomek (26. Jekel) – Bartejs, Ďaloga, Kučeřík, R. Holland, L. Doudera, Tansey, L. Forman – P. Mueller (A), A. Zbořil, Vincour – L. Horký, P. Holík, Zaťovič (C) – Sedláček, Krištof (A), Jenyš – T. Šoustal, Rákos, Dočekal.

Už od začátku zápasu byla poznat jeho důležitost, oba týmy se snažily hrát opatrně a ze zabezpečené obrany. Mírně navrch ale měli Tygři, kteří si za svou aktivitu vysloužili úvodní branku. V 14. minutě se krásně uvolnil Jan Ordoš a svou individuální akci zakončil přesnou střelou do šibenice Tomkovy branky - 1:0. Zanedlouho mohl navýšit navrátilec Tomáš Fiippi, jeho šikovnou ránu přes obránce ale brněnský gólman vyrazil. Po úvodní části hry tak vedli domácí o jeden gól.

Do druhé třetiny vstoupili Liberečtí v přesilovce, v které svůj náskok navýšili. Střelu Tomáše Filippi z pravé strany vyrazil Tomek pouze na hůl Michala Birnera, před nímž už byla jen poloodkrytá branka - 2:0. Vzápětí bylo navíc pro Severočechy ještě veseleji. Po hezké přihrávce Petra Kolmanna se nadvakrát prosadil Jakub Klepiš a Mateje Tomka v brněnské brance nahradil Pavel Jekel - 3:0.

Michal Birner po pátém zápase
Pomohla nám zkušenost z minulého play-off, kdy jsme sérii se Spartou taky nakonec rozhodli v sedmém zápase. Psychicky to samozřejmě nebylo lehké, nakonec jsme to ale zvládli, za což jsem moc rád.

Ten hned čelil samostatnému úniku Adama Klapky, jeho forhendovou kličku však přečetl. Kometa si pak vypracovala několik zajímavých šancí, Petr Kváča je ovšem s pomocí svých spoluhráčů všechny zneškodnil. Těsně před druhou sirénou pak Tygři svému soupeři zasadili čtvrtý úder. Dávid Gríger krásně našel Jana Ordoše, jenž se tváří v tvář Jekelovi nemýlil a zvýšil na 4:0. „V sérii mi to zatím nelepilo, šance jsem měl, ale nepadlo mi to tam. Jsem rád, že jsem si to schoval na pátý duel," usmíval se dvougólový Ordoš.

Hosté se ale nevzdali a hned v úvodu závěrečného dějství snížili. Po hezké kombinaci se kotouč dostal k Martinu Zaťovičovi, jenž tvrdou ránou z mezikruží nedal Kváčovi žádnou šanci - 4:1. Kometa poté tlačila, Liberečtí ji však díky důrazné obraně k žádným větším šancím nepouštěli. V závěru to ještě Brněnští zkusili bez brankáře, čehož gólem do prázdné branky využil Michal Birner - 5:1. Necelých dvacet sekund před koncem pak ještě na konečných 6:1 upravil Dávid Gríger.

Radost Tygrů po prvním vstřeleném gólu

Patrik Augusta
„Chtěli jsme začít aktivně. Po tom direktu, co jsme od Komety v úterý dostali, jsme si řekli, že musíme hrát co nejvíc v jejich pásmu. Věřili jsme, že nějaké góly dáme, což se nám nakonec podařilo. Jsme moc rádi, že jsme ve čtvrtfinále, protože síla našeho soupeře byla obrovská. Teď nás čeká Sparta, což bude další velice těžká série, my se na ni ale těšíme.“

Jiří Kalous
„Liberec měl dobrý vstup do utkání, my jsme naopak neměli dobrý pohyb. To se projevilo i v koncovce, nebyli jsme natolik důrazní, abychom vstřelili branku. Soupeř naopak své šance proměnil, dostal se rychle do vedení 3:0, což bylo rozhodující pro další vývoj zápasu.“

PŘ5, čtvrtek 17. března 2022

HC Kometa Brno