Parádní výkon! Šesťáci díky přesné mušce porazili Uničov vysoko 6:0

Liberec - Do druhého hracího dne vstoupili šesťáci na výbornou! Svého soupeře z Uničova porazili vysoko 6:0. Robert Leško výkon podtrhl čistým kontem a šelmy mají na svém kontě po třech zápasech sedm bodů!

První utkání druhého hracího dne přineslo pohlednou hokejovou bitvu. Oba týmy téměř neustále útočily a střídaly se ve vytváření šancí, gólmani byli ale k nepřekonání. Robert Leško například zneškodnil dorážku do téměř odkryté branky, když po ráně od modré čáry hosté pálili z bezprostřední blízkosti. Liberecký brankář nakonec s přehledem situaci ustál a připsal si tak výborný zásah. Na druhé straně zahrozil z velmi dobré pozice Hrabčák, ale na úvodní gól si diváci museli počkat až do prostřední patnáctiminutovky.

A stál za to! PETR ŠMÍD se protáhl snad mezi všemi soupeři na hřišti a kličkou do forhendu otevřel gólové účty. Ještě předtím však musel být pozorný brankář šelem. Ten znovu pohotově zneškodnil dobrou ránu z pravého kruhu pro vhazování.

Vítězslav Jankových o čistém kontu

"Robert Leško chytal výborně, byla to jistota. Výborné zásahy i z dorážek, podržel nás za stavu 1:0. Kdyby vyrovnali, tak by to bylo otevřené a mohl by vyhrát úplně kdokoliv. V dalším utkání nastoupí Štěpán Stránský, chceme, aby oba odchytali celý zápas a užili si to."

Vychytané příležitosti soupeře společně s prvním gólem zápasu Tygry ještě víc nabudily a do sirény označující konec dějství se prosadili ještě dvakrát. Nejprve rozjásal domácí fanoušky DAMIÁN HRABČÁK a následně si u levé tyče počínal bezchybně TADEÁŠ VOLOŠÍN. Těsně před přestávkou ještě sklepl Leško betony včas a střelu z mezikruží vytěsnil mimo tři tyče.

V závěrečném dějství měli Tygři jasnou převahu. Náskok na 4:0 navyšoval po pasu Hrabčáka SAMUEL JANSA, úspěšný byl o pár chvil později i PETR ŠMÍDA, který šikovně zavěsil pod břevno. Celkové skóre dotvořil svým gólem ještě TADEÁŠ VOLOŠÍN

Liberečané tedy nakonec vyhráli 6:0 a vzhledem k tomu, že Havlíčkův Brod prohrál souboj se Strakonicemi, budou atakovat první příčku!

Vítězslav Jankových
Liberec
„S Uničovem už jsme během sezóny hráli, byli jsme u nich na turnaji. Znali jsme soupeře a věděli jsme, že na něj určitě máme. U této kategorie je to ale dáno spíš tím, jak se kluci vyspí než podle papírových předpokladů. Roli favorita jsme potvrdili, přičemž jednoznačně nejlepší byla poslední třetina. Víc se to rozehrálo a některé věci vypadaly hokejově. Dnes jsme začali s větším nasazením, v prvním utkání proti Havlíčkovu Brodu nám chybělo větší odhodlání a na začátku jsme lehce zaváhali. Kluci do toho tentokrát dali víc, srdíčko. Hráli jsme u nich v pásmu, bohužel v hluchých prostorech a zakončení nám často chybělo, proto říkám, že třetí třetina byla nejlepší. Během té už jsme rozehráli, dostali jsme se do střel a zakončení. Vypadalo to trošku jinak."