Parádní výkon! Šesťáci díky přesné mušce porazili Uničov vysoko 6:0

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Do druhého hracího dne vstoupili šesťáci na výbornou! Svého soupeře z Uničova porazili vysoko 6:0. Robert Leško výkon podtrhl čistým kontem a šelmy mají na svém kontě po třech zápasech sedm bodů!

MEM3, neděle 05. března 2017

Branky a nahrávky: Šmíd Petr (Cherevko Tichon), Hrabčák Damián (Gutsu Oleksandr), Vološín Tadeáš, Jansa Samuel (Hrabčák Damián), Šmíd Petr, Vološín Tadeáš. Hráči utkání: Robert Leško - Matěj Kotlán.

Leško Robert, Stránský Štěpán - Dvořák Jakub, Ehrenberger Jakub, Gutsu Oleksandr, Hrabčák Damian, Cherevko Tichon, Jakubec Matouš, Jansa Samuel, Mitlener Ondřej, Nebuželský Adam, Oberreiter Petr, Riedel Filip, Šmíd Petr, Várady Daniel, Vološín Tadeáš, Zverka Michal

První utkání druhého hracího dne přineslo pohlednou hokejovou bitvu. Oba týmy téměř neustále útočily a střídaly se ve vytváření šancí, gólmani byli ale k nepřekonání. Robert Leško například zneškodnil dorážku do téměř odkryté branky, když po ráně od modré čáry hosté pálili z bezprostřední blízkosti. Liberecký brankář nakonec s přehledem situaci ustál a připsal si tak výborný zásah. Na druhé straně zahrozil z velmi dobré pozice Hrabčák, ale na úvodní gól si diváci museli počkat až do prostřední patnáctiminutovky.

A stál za to! PETR ŠMÍD se protáhl snad mezi všemi soupeři na hřišti a kličkou do forhendu otevřel gólové účty. Ještě předtím však musel být pozorný brankář šelem. Ten znovu pohotově zneškodnil dobrou ránu z pravého kruhu pro vhazování.

Vítězslav Jankových o čistém kontu

"Robert Leško chytal výborně, byla to jistota. Výborné zásahy i z dorážek, podržel nás za stavu 1:0. Kdyby vyrovnali, tak by to bylo otevřené a mohl by vyhrát úplně kdokoliv. V dalším utkání nastoupí Štěpán Stránský, chceme, aby oba odchytali celý zápas a užili si to."

Vychytané příležitosti soupeře společně s prvním gólem zápasu Tygry ještě víc nabudily a do sirény označující konec dějství se prosadili ještě dvakrát. Nejprve rozjásal domácí fanoušky DAMIÁN HRABČÁK a následně si u levé tyče počínal bezchybně TADEÁŠ VOLOŠÍN. Těsně před přestávkou ještě sklepl Leško betony včas a střelu z mezikruží vytěsnil mimo tři tyče.

V závěrečném dějství měli Tygři jasnou převahu. Náskok na 4:0 navyšoval po pasu Hrabčáka SAMUEL JANSA, úspěšný byl o pár chvil později i PETR ŠMÍDA, který šikovně zavěsil pod břevno. Celkové skóre dotvořil svým gólem ještě TADEÁŠ VOLOŠÍN

Liberečané tedy nakonec vyhráli 6:0 a vzhledem k tomu, že Havlíčkův Brod prohrál souboj se Strakonicemi, budou atakovat první příčku!

Vítězslav Jankových
„S Uničovem už jsme během sezóny hráli, byli jsme u nich na turnaji. Znali jsme soupeře a věděli jsme, že na něj určitě máme. U této kategorie je to ale dáno spíš tím, jak se kluci vyspí než podle papírových předpokladů. Roli favorita jsme potvrdili, přičemž jednoznačně nejlepší byla poslední třetina. Víc se to rozehrálo a některé věci vypadaly hokejově. Dnes jsme začali s větším nasazením, v prvním utkání proti Havlíčkovu Brodu nám chybělo větší odhodlání a na začátku jsme lehce zaváhali. Kluci do toho tentokrát dali víc, srdíčko. Hráli jsme u nich v pásmu, bohužel v hluchých prostorech a zakončení nám často chybělo, proto říkám, že třetí třetina byla nejlepší. Během té už jsme rozehráli, dostali jsme se do střel a zakončení. Vypadalo to trošku jinak.“

MEM3, neděle 05. března 2017