Reportáž

Pod Bílou věží znovu rozhodovaly samostatné nájezdy, bod navíc pro Tygry vystřelil Vlach

Hradec Králové/Liberec - Ve druhém duelu na hradeckém ledě v letošním ročníku vše rozsekly opět až individuální dovednosti. V nich Jaroslav Pavelka povolil svému bývalému klubu pouhý jeden úspěch, kdežto na druhé straně se dvakrát prosadil Jaroslav Vlach, a rozhodl tak dramatické a vyrovnané měření sil v šesté sérii nájezdů.

Mírně aktivnější start měli Severočeši, kteří také velmi rychle sklidili odměnu v podobě otevření skóre. Michal Birner totiž zpoza branky adresoval nahrávku do předbrankového prostoru Marka Mazance, kde už číhal liberecký elitní střelec posledních duelů Adam Musil. Ten z vrcholu kruhů bez větších obtíží trefil horní část hradecké klece – 0:1!

Na tuto branku šelem si připsal asistenci i navrátilec z KHL Ondřej Vitásek, čímž zaznamenal první bod od svého příchodu. Odpověď Mountfieldu na sebe však nenechala dlouho čekat, o pár chvil později srovnal Jakub Lev, jenž bekhendovou střelou po individuálním průniku z rohu až před libereckou svatyni překvapil gólmana Jaroslava Pavelku – 1:1.

Radovan Pavlík v souboji o kotouč

Druhá perioda se velice podobala té první. Nejprve si vzali vedení Tygři zásluhou Radana Lence, ten si najel od modré čáry na vrchol pravého kruhu a přesnou ranou využil dobré clony před Markem Mazancem – 1:2! Bohužel Hradečtí poměrně brzy znovu reagovali, postaral se o to Jeremie Blain a svou zásluhu nesl i exliberecký Marek Zachar.

Bývalý forvard Liberce si totiž připsal druhou asistenci na gólovou dělovku hradeckého beka a jednalo se pro něj tak o premiérový bod v aktuální sezoně. Na kostce opět svítil remízový stav 2:2. Do konce druhé dvacetiminutovky se hrál opatrný hokej s nevelkým množstvím šancí a minimem střeleckých pokusů, do závěrečného dějství tedy bylo založeno na drama.

Ronald Knot v souboji s hráčem Hradce Králové

A předváděná hra tomu také odpovídala. Ačkoliv si oba týmy zahrály přesilovou hru, dlouho se ani jeden nedostal k větší příležitosti. Hradečtí si sice dokázali utvořit souvislý tlak ve svém útočném pásmu, poté se ale ukázala obětavost šelem, které srdnatě blokovaly pokusy z hradeckých hokejek.

Gólová šance se urodila až v 51. minutě, kdy musel Jaroslav Pavelka řešit závar před svojí svatyní. Dvě minuty na to se do obdobné situace dostal i Marek Mazanec, ani Tygři ovšem nedokázali dorazit touš za brankovou čáru. Jelikož se později neprosadil ani Radoval Pavlík, který přebruslil domácího beka, muselo se pokračovat prodloužením.

Důraz Tomáše Hanouska v brankovišti

Ihned na jeho začátku mohli Hradečtí rozhodnout parádní kombinací, ale doťuknout do poloprázdné klece se jim nepodařilo. Do situace 2 na 1 se po chybě Mountfieldu dostaly šelmy, ale ani ony se neprosadily. Nakonec i přes pokračující snahu Tygrů k definitivní tečce za zápasem ještě nedošlo a nadcházely nájezdy.

Těm dlouhou dobu vládli brankáři a z úvodních pěti se prosadili pouze Jakub Lev za Hradecké a Jaroslav Vlach za Liberecké. Ten samý hráč, Jaroslav Vlach, se následně rozjel i v šesté sérii, ve které ranou na vyrážečku rozhodl o bonusovém bodíku pro šelmy!

FOTO: Stanislav Souček (Mountfield HK)

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Utkání bylo hodně podobné tomu prvnímu, které jsme tady sehráli na začátku sezony. Akorát s opačným výsledkem. Velice dobře jsme začali a odehráli jsme výbornou první třetinu, i přes inkasovaný gól na 1:1 z první šance soupeře jsme hru kontrolovali. Ve druhé periodě jsme paradoxně po našem gólu přestali hrát, vypadli z role a soupeř hrál velice dobře. Aktivně nás napadal, vyhrával většinu soubojů a dostával nás pod tlak, z čehož pramenilo vyrovnání na 2:2. Třetí dějství už bylo vyrovnané, oba týmy měly pár závarů. Prodloužení moc šancí nepřineslo a rozhodly nájezdy. Jsme rádi, že dopadly dobře pro nás."
David Kočí
Mountfield Hradec Králové
„Obě dvě mužstva hrála velice solidní hokej dopředu i dozadu. Utkání bylo těžké a pro oba týmy důležité, podle čehož to i vypadalo. Akorát škoda, že jsme ho nedotáhli do vítězného konce. Ve druhé třetině jsme se do toho postupně dostávali a získali jsme větší sebevědomí, ale čekáme víc od našich útočníků. Dva góly za zápas je málo. Musíme být nebezpečnější v ofenzivě, tím pak urveme zápasy na naši stranu."

Související