Podařený dvojzápas. Dvacítka si po Olomouci poradila i s Vítkovicemi

Liberec - Tygrům se proti silným Vítkovicím podařilo navázat na výkon z pátečního utkání s Olomoucí a nakonec vyhráli také 5:2. K vidění byl velmi pohledný zápas s mnoha šancemi na obou stranách, který domácí rozhodli dvěma slepenými góly v úvodu druhé třetiny a stali se tak vůbec prvními přemožiteli Ridery v této sezóně. Dvěma góly se blýskl útočník Michael Drábek.

10. kolo, sobota 03. října 2020
5:2
(1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Drábek (Bieniek, Měchura), 21. Drábek (Měchura), 22. Hujer (Rossmy), 49. Böhm (Putz, Bieniek), 59. Křepelka (Böhm) – 11. Beránek (Krejsa), 47. Gebauer (Bystroň). Rozhodčí: Jechoutek – Hynek, Dědek. Vyloučení: 9:2, navíc Nezbeda (LIB) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Krátký – Kollert, Starý, Adamec (A), Bieniek, Hladík, Patzelt, Böhm – Hujer, Křepelka (C), Vomáčka, Strnad, Měchura, Drábek, Nezbeda (A), Jenčovský, Rossmy, Zajíček, Putz

HC Vítkovice Ridera

Bartošák (Dolíška) – Bystroň, Prčík, Zapletal (A), Smička, Kunst, Havlík – Melovský, Tvrdý, Petr, Holaník, Lednický, Krejsa, Přibyl, Beránek, Kylnar (A), Gebauer, Vojtovič (C), Rajčan

V úvodu utkání byli na ledě více vidět hosté, kteří si za svou aktivitu vysloužili hned dvě přesilovky. Ani jednu z nich ale i díky dobrým zákrokům Čeňka Krátkého nevyužili. Nejblíže ke gólu byl Michal Bystroň, jehož tečovaná střela od modré čáry skončila jen těsně vedle levé tyčky liberecké branky!

Tygři svou první početní výhodu v zápase dostali k dispozici v 10. minutě a rovnou ji bleskově využili. Po buly se dostal kotouč na modrou čáru k Michaelu Drábkovi, který udělal dva kroky dopředu a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Vedení však domácí neudrželi dlouho. Už za devadesát sekund totiž po chybné liberecké rozehrávce uvolnil Josef Krejsa do šance Adama Beránka, který sám před brankou dokázal překonat Krátkého - 1:1. Ve zbytku třetiny měli lehce navrch Severočeši, žádná branka už ale nepadla a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Vstup do druhé části hry se Tygrům povedl na jedničku. Už po necelé minutě totiž Michael Drábek nadvakrát dorazil střelu Adama Měchury za záda Darka Bartošáka - 2:1. A už po dvaceti sekundách bylo Libereckým ještě veseleji. Jakub Hujer si krásně obhodil jednoho z vítkovických obránců a svou individuální akci zakončil střelou mezi betony hostujícího gólmana - 3:1!

Ve zbytku třetiny byli nabuzení domácí na ledě trochu více vidět. Několikrát se dostali do přečíslení 2 na 1, jenže ani Jakubu Zajíčkovi, ani Adamu Měchurovi se nepodařilo zakončit. Hosté byli nejblíže k gólu v přesilovce, kdy si Dominik Petr vybruslil od levého mantinelu a tvrdou střelou orazítkoval břevno liberecké branky. Zbylé šance Vítkovických pochytal Čeněk Krátký, po druhé třetině tak Tygři měli na svém kontě dvoubrankový náskok.

Na začátku poslední dvacetiminutovky mohl snížit Jiří Tvrdý, jenž se po přihrávce zpoza branky ocitl sám před brankou, na Krátkého však nevyzrál. V 47. minutě ale liberecký gólman přece jen inkasoval. Postaral se o to Jakub Gebauer, který ho propálil v početní výhodě po přihrávce Michala Bystroně - 3:2!

Naštěstí pro Tygry ale netrvalo dlouho, než si svůj dvoubrankový náskok vzali zpět. V 49. minutě totiž skončila rána Martina Böhma zpoza levého kruhu i díky skvělému clonění Benjamina Vomáčky až v síti - 4:2. Slezané se nevzdali a ještě si vypracovali několik šancí, žádná z nich však nebyla úspěšná. Před koncem dokonce zkusili i hru bez brankáře, risk se jim ale nevyplatil. Nahození Böhma dobruslil Jan Křepelka, kterému už stačilo trefit jen úplně prázdnou branku. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak po Olomouci porazili i Vítkovice.

„Stejně jako v pátek jsme i dnes měli dobrý pohyb a vytvořili jsme si několik šancí. Vítkovice hrály taky velmi dobře, celkově to byl hezký zápas. Zbytečně jsme několikrát byli vyloučení, ale Čenda Krátký nás dnes podržel. Celkově si myslím, že jsme předvedli dobrý výkon, byli jsme trošku šťastnější, nakonec jsme si to ale podle mě zasloužili. Když budeme takhle bruslit a hrát i v dalších zápasech, budeme spokojení.“

Pavel Trnka
„V dnešním zápase jsme předvedli zatím nejhorší výkon sezóny. Liberec zaslouží pochvalu, hrál velice dobře, agresivně a celkově nás ve všech aspektech předčíval.“