Pražská přestřelka pro Slavii, devatenáctka se přesto s prázdnou nevrací

Date of publication Author Jan Kousal

Praha/Liberec - Přestože svěřenci Milana Plodka v Praze skórovali hned čtyřikrát, na vítězství to nestačilo. Domácí Slavia totiž dala o jeden gól více a mohla se radovat ze skalpu šelem. Ten byl však neúplný. Bonusový bod z prodloužení totiž ukořistili Tygři zásluhou Dominika Šeligy.

XVI.kolo, úterý 29. ledna 2019
5:4
(1:1, 3:1, 1:2 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Turek (Fiala, Srdínko), 33. Petrák, 35. Labuzík (Hradil, Brož), 40. Petrák (Holý, Melovič), 53. Brož – 12. Ira (Jiruš), 30. Šeliga (Šafařovský, Cikhart), 48. Strnad (Jiruš, Had), 59. Nezbeda (Had), 63. Šeliga (Charvát, Had). Rozhodčí: Čáp – Karda, Zháňal. Vyloučení: 5:7, navíc Liška, Jiruš (oba LIB) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 57. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.

HC Slavia Praha

Málek – Fiala, Němeček D., Bureš, Srdínko, Melovič, Mareček, Holý, Brož, Kižlin, Havrda, Křenek, Hradil, Altrichter, Turek, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák

Čajan – Starý, Adamec, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert, Křepelka, Voldan, Šafařovský, Jansa, Strnad, Jiruš, Nezbeda, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga

Oba týmy v zápase střeleckými pokusy nešetřily, i tak se ale na úvodní gól čekalo až do druhé desetiminutovky. Skóre otevřel svou první trefou v sezóně liberecký obránce Daniel Ira, a Severočeši se tak v hlavním městě brzy ujali vedení. To ale svěřencům Milana Plodka nevydrželo ani minutu, když za Slavii srovnal skóre Štěpán Turek.

Pořádný pytel s brankami se roztrhl v prostředním dějství. Do vedení se opět dostali Bílí Tygři, po přihrávkách Šafařovského a Cikharta skóroval Dominik Šeliga. Jenže pak přišla červenobílá bouře, která se v celkovém důsledku ukázala jako devastující.

Ve zbylých deseti minutách totiž Pražané rozvlnili libereckou síť hned třikrát, čímž si před třetí částí vytvořili dvougólový polštářek. Nejprve se v oslabení prosadil Martin Petrák, na kterého, pro změnu v početní výhodě, navázal Tomáš Labuzík. Pouhých osm sekund před sirénou pak při rovnovážném stavu hráčů na ledě přidal druhou branku v utkání Martin Petrák.

Šelmy však sešívaným dokázaly třetí třetinu pořádně znepříjemnit. Ve 48. minutě vsítil kontaktní gól Vojtěch Strnad a Severočeši byli rázem na dostřel. Liberecký tlak však Slavia otupila pátou brankou Jaroslava Brože, která nakonec byla i vítězná. Závěrečná trefa Lukáše Nezbedy už tak neznamenala víc než jen korekci na 4:5.

V šedesátiminutové základní hrací době sice Liberečtí vyšli naprázdno, chuť si ale mohli spravit v dodatečném prodloužení. A povedlo se! Vyloučení domácího Zorana Fialy přineslo Tygrům přesilovou hru, v níž vystřelil podještědskému týmu bod útěchy Dominik Šeliga.

Milan Plodek
„Hrál se rychlý hokej se spoustou šancí na obou stranách. Bohužel jsme to byli opět my, kteří udělali fatální chyby a zápas tak nezvládli. Hráči se musí své chyby uvědomit a pracovat intenzivně na jejich odstranění. V prodloužení se nám naskytla možnost přesilovky, tak jsme zkusili štěstí a odvolali brankáře. Ve hře pět na tři jsme si pak připsali bonusový bod.“