Přetahovanou ovládl soupeř. Junioři padli s Litvínovem v prodloužení

Liberec - V utkání se týmy dvakrát prostřídaly ve vedení, přičemž necelých osm minut před koncem vyrovnali Tygři na 3:3. Severočeské derby ale nakonec vyhrál díky gólu v prodloužení tým z Podkrušnohoří.

IV.kolo, sobota 08. prosince 2018
3:4p
(2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Nezbeda (Jansa, Ira), 17. Vomáčka (Dospěl), 53. Cikhart (Šafařovský) – 11. Dufek (Kysela), 28. Jindra (Bártek), 32. Berka (Dufek), 62. Svoboda (Kysela, Baláž). Rozhodčí: Vokřál – Ganger, Zháňal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3.

Čajan (Pařík) – Hampl, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Dospěl, Šafařovský (C), Hájek, Jansa, Strnad, Jiruš, Nezbeda, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga

HC VERVA Litvínov

Zajíček (Pejsar) – Bártek, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Háva, Jonák – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš (C), Jouza – Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda

Do brány Litvínova se postavil Šimon Zajíček, který až do minulé sezóny hájil liberecké barvy. Bývalí spoluhráči ho zpět pod Ještědem okamžitě přivítali, když po sražené střele Dominika Šeligy dorážel do odkryté klece Jan Cikhart. Hostující brankář se ale stihl natáhnout a skvělým zákrokem podržel svůj tým. Tygři si následně zahráli přesilovou hru, jenže z gólu se radovalo mužstvo z Podkrušnohoří. Do samostatného úniku se totiž dostal Ondřej Dufek, jenž povedenou kličkou do bekhendu otevřel skóre – 1:0.

Šelmy ovšem neustaly ve své aktivitě a v šestnácté minutě se dočkaly vyrovnání. Šimon Zajíček totiž vyrazil zakončení Filipa Jansy přímo na hůl Lukáše Nezbedy, který dorazil kotouč do sítě – 1:1. O chvíli později se domácí radovali podruhé, když se z téměř identické situace prosadil Benjamin Vomáčka - 2:1. Následně se zaskvěl Pavel Čajan, jenž vychytal zakončení osamoceného Vojtěcha Kysely.

Prostřední dvacetiminutovku zahájili aktivněji hosté. Marek Berka tvrdě vypálil z vrcholu kruhu, Pavel Čajn však stihl na poslední chvíli vyrazit jeho projektil nad břevno. Vzápětí se po nahrávce Luboše Dospěla dostal do slušné šance Petr Had, jenže zamířil přímo do hrudníku přesouvajícího se Šimona Zajíčka.

Poté přišel druhý obrat zápasu. Tvrdá rána Roberta Bártka se odrazila od Pavla Čajana k Davidu Jindrovi a ten z bezprostřední blízkosti poslal kotouč za brankovou čáru – 2:2. Všechny dosavadní góly zápasu padly z prostoru brankoviště a stalo se tak i při další trefě hostů. Ondřej Dufek poslal kotouč před bránu, kde jej za Čajanova záda poslal Prokop Limanovský - 2:3.

Trenér Milan Plodek o důležitosti bodu proti neporaženému týmu:

"Každý bod je samozřejmě cenný. Není to ale až tak důležité, hrají za nás hráči, kteří s juniorskou extraligou ještě nemají moc zkušeností a mají prostor se prosadit. Hrajeme na čtyři útoky a moc to neřešíme, necháváme kluky hrát. Dnes jsem z naší strany necítil odhodlání, kluci se moc nepodporovali. Snad to příště bude lepší."

Do závěrečného dějství vstupovalo naše mužstvo s cílem vyrovnat, činit se však musel především Pavel Čajan. Ten ale pevně držel liberecké naděje, když nejdříve skvěle zakročil při přečíslení černo-žlutých tři na dva a následně vychytal i osamoceného Vojtěcha Kyselu. Necelých osm minut před koncem se svěřenci trenéra Milana Plodka dočkali kýžené branky! Po zmatcích v obranném pásmu Litvínova se ke kotouči dostal Jan Cikhart, který střelou z mezikruží vsítil třetí gól Tygrů – 3:3.

Do konce základní hrací doby už žádný gól nepadl a rozhodnout tak muselo prodloužení. V něm si do ideální střelecké pozice sjel Přemysl Svoboda, jenž nechytatelnou ranou do horního rohu přisoudil bonusový bod podkrušnohorskému celku.

„Kluky můžu pochválit akorát za první třetinu, v té jsme ještě měli nějaký pohyb. Od druhé dvacetiminutovky nás ale soupeř přehrával, tak jsme si řekli, že do té třetí zkusíme něco změnit. Moc to v tomto zápase nešlo, hráči možná byli utahaní po utkání z předchozího dne. Z naší strany tam chyběla jiskra, naštěstí jsme vyrovnali. Prodloužení ukázalo projev celého utkání a Litvínov zaslouženě vyhrál.“

Radek Mrázek
„První třetina nám nevyšla tak, jak bychom si představovali. Z našeho pohledu to bylo moc profesorské, takže jsme si k tomu museli něco říct. Druhá perioda už byla lepší, jenže jsme neproměňovali naše tutové šance, zradila nás koncovka. Vyrovnávací gól byl takový laciný, v prodloužení jsme ale dobře sehráli akci a naštěstí máme ty dva body my.“