První body za sedmigólový koncert! Junioři vysoko porazili Kladno

Date of publication Author Jan Kousal

Kladno/Liberec - Výběr Bílých Tygrů do dvaceti let se může radovat z prvních bodů! V rámci 2. kola Juniorské ligy akademií vyzráli svěřenci Milana Plodka na kladenské Rytíře, které porazili vysoko 7:2. Tučným písmem se pod jasné vítězství podepsali dvougóloví střelci Adam Měchura a Martin Böhm.

2. kolo, sobota 05. září 2020
2:7
(1:3, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Sojka (Funk, Šapovaliv), 60. Šimek (Bernat, Šapovaliv) – 8. Měchura (Hujer), 14. Putz (Měchura), 16. Böhm (Jiruš, V. Strnad), 24. Hujer (Böhm), 25. Měchura (Rossmy), 36. Křepelka (Najman), 53. Böhm (Jansa, Hujer). Rozhodčí: Čáp – Doležal, Coubal. Vyloučení: 9:8, navíc Funk (KLA) 5 min. a do konce - Šedivý (LIB) 5 minut a do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 22:47. Průběh utkání: 1:0, 1:7, 2:7.

Rytíři Kladno

Novotný (25. Burda) – Robovský, J. Strnad, Zíka, Funk, Sýkora – Bernat, Hurta, Šimek, Sachr, Ton, Routa, Kuzďas, Sojka, Šapovaliv, Kraus

Král – Kollert, Šedivý, Kovář, Adamec, Bienek, Böhm – Hujer, Křepelka, Vomáčka, Jansa, V. Strnad, Jiruš, Najman, Měchura, Nezbeda, Rossmy, Gajda, Putz

Liberečtí junioři si nad svým soupeřem od začátku udržovali střeleckou převahu, přesto jako první inkasovali. Brankář Král nedosáhl na přesilovkovou ránu Adama Sojky a Rytíři vedli. Náskoku si však dlouho neužili, ani ne po dvou minutách srovnal na 1:1 Adam Měchura.

Ještě před koncem první třetiny se Severočechům podařilo jít do trháku. Nejprve David Putz otočil skóre ve prospěch šelem a nedlouho po něm skóroval i obránce Martin Böhm.

Na povedenou úvodní dvacetiminutovku se Tygrům podařilo navázat dvěma slepenými góly na startu druhé části. Jakub Hujer po přihrávce Böhma zvýšil na 4:1 a v následné přesilové hře vyhnal z brány kladenskou jedničku Novotného Adam Měchura.

Po Měchurově brance se Bílí Tygři na chvíli střelecky odmlčeli, v závěru prostředního dějství však odčarovali kouzlo i druhého gólmana Rytířů. Jan Křepelka svou první trefou v sezóně zařídil šelmám pohodlný pětibrankový náskok před vstupem do třetí části.

V ní se na další branku čekalo dvanáct minut, pak ale podruhé v zápase napřáhl k druhé gólové ráně obránce Martin Böhm a šelmy vedly už 7:1. Poslední slovo si na samotný závěr nechali domácí Rytíři, Filip Šimek už však v závěrečné minutě jen korigoval na konečných 2:7.

„Dnes kluci nastoupili do zápasu s jiným pohybem, soupeře jsme dostávali pod tlak a měli hodně šancí. Jsem rád, že se poučili ze včerejšího nezdaru a dnes to byl jiný tým.“