Reportáž

První body za sedmigólový koncert! Junioři vysoko porazili Kladno

Kladno/Liberec - Výběr Bílých Tygrů do dvaceti let se může radovat z prvních bodů! V rámci 2. kola Juniorské ligy akademií vyzráli svěřenci Milana Plodka na kladenské Rytíře, které porazili vysoko 7:2. Tučným písmem se pod jasné vítězství podepsali dvougóloví střelci Adam Měchura a Martin Böhm.

Liberečtí junioři si nad svým soupeřem od začátku udržovali střeleckou převahu, přesto jako první inkasovali. Brankář Král nedosáhl na přesilovkovou ránu Adama Sojky a Rytíři vedli. Náskoku si však dlouho neužili, ani ne po dvou minutách srovnal na 1:1 Adam Měchura.

Ještě před koncem první třetiny se Severočechům podařilo jít do trháku. Nejprve David Putz otočil skóre ve prospěch šelem a nedlouho po něm skóroval i obránce Martin Böhm.

Na povedenou úvodní dvacetiminutovku se Tygrům podařilo navázat dvěma slepenými góly na startu druhé části. Jakub Hujer po přihrávce Böhma zvýšil na 4:1 a v následné přesilové hře vyhnal z brány kladenskou jedničku Novotného Adam Měchura.

Po Měchurově brance se Bílí Tygři na chvíli střelecky odmlčeli, v závěru prostředního dějství však odčarovali kouzlo i druhého gólmana Rytířů. Jan Křepelka svou první trefou v sezóně zařídil šelmám pohodlný pětibrankový náskok před vstupem do třetí části.

V ní se na další branku čekalo dvanáct minut, pak ale podruhé v zápase napřáhl k druhé gólové ráně obránce Martin Böhm a šelmy vedly už 7:1. Poslední slovo si na samotný závěr nechali domácí Rytíři, Filip Šimek už však v závěrečné minutě jen korigoval na konečných 2:7.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Dnes kluci nastoupili do zápasu s jiným pohybem, soupeře jsme dostávali pod tlak a měli hodně šancí. Jsem rád, že se poučili ze včerejšího nezdaru a dnes to byl jiný tým."