Reklama na hokej! Junioři zvládli přestřelku s Olomoucí a čekají na ostatní výsledky

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Čtvrtá výhra v řadě! Aby si dvacítka udržela šanci na postup do vyřazovacích bojů, musela v posledním utkání základní části DHL Superpoháru urvat tři body. A to se po nesmírně napínavém průběhu podařilo! Náš tým teď musí doufat v pozitivní shodu výsledků dohrávaného sobotního kola.

9. kolo, čtvrtek 05. března 2020

Branky a nahrávky: 3. Šír (Rychlovský), 24. Drábek (Aubrecht), 40. Rychlovský (Jiruš, Šír), 41. Jiruš, 56. Trunda – 4. Štědrý (Tomajko), 10. Krupa (Kořenek), 39. Handl (Tomajko), 47. Rutar (Vosátko). Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:33. Rozhodčí: Bejček – Kajínek, Bosák. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Čajan (Franc) – Aubrecht, Hampl (A), Kovář, Žůrek, Šedivý – Křepelka, Rychlovský (C), Vomáčka, Šír, Adamec, Jansa, Strnad, Jiruš (A), Drábek, Nezbeda, Trunda, Rossmy.

HC Olomouc

Mokrý (41. Hasala) – Mader (C), Groch, Hlaváč, Vosátko (A), Hladíš, Rutar, Pírek, Bahounek – Kalač (A), Handl, Krupa, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Fasner, Tichý, Ministr.

V olomoucké brance nastoupil Vojtěch Mokrý, který Tygry nedávno vychytal v seniorské extralize. Jediným, kdo jej tehdy dokázal překonat, byl Jakub Rychlovský. Souboje obou jmenovaných byly podstatné i tentokrát...

Liberec do zápasu vstoupil dobře a už ve třetí minutě otevřel skóre. Rychlovský vyhrál buly čistě za sebe a rychlá střela Jana Šíra proletěla k levé tyči - 1:0. Vedení ale domácím vydrželo jen několik desítek sekund. Před brankou si kotouč našel Jan Štědrý a bylo vyrovnáno - 1:1. Následovaly neúspěšné souboje šelem s Vojtěchem Mokrým. Zblízka si na něm vylámali zuby Tomáš Trunda i Michael Drábek. Jakub Žůrek pak zakončil přečíslení jen do brankářova ramene.

A přišel krutý trest! Matěj Kořenek ujel do úniku a trefil tyč. Akce však pokračovala a úspěch slavil na brankovišti pohotový Tomáš Krupa - 1:2. Další šanci připravili Liberečtí svému soupeři sami chybou v rozehrávce, Tomáš Krupa naštěstí z mezikruží těsně minul. Vyrovnat tedy mohl Jakub Rychlovský, ve velké šanci si však nevěděl s Mokrým rady.

Trenér Milan Plodek o vzepětí po čtyřech porážkách:

"Řekli jsme si, že už nemáme co ztratit. Tým hodně nakoplo, že se nám podařilo otočit zápas v Třinci. Další tři utkání jsme taky zvládli, i když byla hrozně těžká. Ať už dnes, tak doma s Jihlavou. Zvládli jsme to, mužstvo sílu má. Bohužel jsme nechytli začátek turnaje, čehož můžeme jen litovat.“

Také v prostřední třetině modrobílí navázali na aktivní výkon a pořádně Hanáky zatlačili. Po dalších nevyužitých příležitostech si pozici vylepšil Michael Drábek, od mantinelu si vyjel za kruhy a krásnou střelou našel horní růžek brány - 2:2! Znovu se tedy hrálo prakticky od začátku.

Olomouc postupně vyrovnala hru a dokonce si vzala zpět vedení. Ve 39. minutě vyrazila do brejku, který těsně před Pavlem Čajanem proměnil v gól Tobiáš Handl - 2:3. Těsný náskok si ale hosté do kabiny neodnesli! V čase 39:59 zkusil Vojtěch Jiruš naslepo hodit puk před branku a osamocený Jakub Rychlovský šokoval Kohouty - 3:3! Situace byla po krátké poradě rozhodčích uznána, touš se stihl za čáru dostat ještě před vypršením časomíry.

Do třetí dvacetiminutovky postihla Moru nepříjemnost, skvěle chytající Mokrý musel své místo přepustit náhradníku Marku Hasalovi. A toho se povedlo překonat hned z první střely! Vojtěch Jiruš v přesilovce zavezl puk do pásma a od mantinelu zamířil krásně pod břevno - 4:3. Vyrovnávat tedy museli Moravané, kteří si rovněž pomohli ve hře proti čtyřem. Na levý kruh dostal přihrávku Adam Rutar, jehož projektil bez přípravy málem protrhl síť - 4:4.

Bílí Tygři neměli na výběr, nutně potřebovali tři body. Tlačili se tedy do ofenzivy a po hezké střele Filipa Jansy z pravé strany zvonila tyč. Na druhé straně vyrazila Olomouc do přečíslení, které zakončoval Petr Mader. Skvělého Čajana ovšem nepřekonal! A tak si slovo vzal Tomáš Trunda. Šikovný útočník se zleva natlačil před Hasalu, přehodil si kotouč na bekhend a famózně zavěsil pod břevno - 5:4!

Kohouti v závěru odvolali gólmana a měli obrovský tlak. Máchova teč zaváněla vyrovnáním, naštěstí však projela okolo tyčky jen zvenku. A když Pavel Čajan půlminutu před koncem zneškodnil stoprocentní šanci Kořenka z mezikruží, bylo jasné, že tři body zůstanou pod Ještědem! Severočeši tedy splnili tříbodovou podmínku a doufají v souhru ostatních výsledků.

Milan Plodek
„První dvě třetiny byly hlavně o naší koncovce, Olomouc výborně držel gólman. Věděli jsme o jeho kvalitách, koneckonců v nedávné době vychytal i naše áčko. Byl to skvělý zápas, hrál se rychlý moderní hokej. Olomouc hrála parádně, bylo to strašně těžké. Bohužel to nemáme ve svých rukách a musíme si počkat do soboty, jak to nakonec dopadne. Škoda, jsme i ty první čtyři zápasy neodehráli tak, jak umíme.“

9. kolo, čtvrtek 05. března 2020

HC Olomouc