S plným počtem bodů! Devatenáctka v Havlíčkově Brodě dominovala

Date of publication Author Jan Kousal

Havlíčkův Brod/Liberec - Svěřenci Milana Plodka mají za sebou velmi úspěšný výlet do Havlíčkova Brodu, odkud si odvezli plný počet čtyř bodů. V šedesátiminutové základní hrací době zvítězili především díky povedené třetí části 8:2 a bonusový bod zajistila Tygrům v prodloužení branka Petra Šafařovského.

8. kolo, sobota 29. září 2018
2:8
(1:2, 1:2, 0:4 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Petržilka (Pokorný, Kohout), 25. Nepokoj (Dudycha, Holenda) – 5. Drábek, 19. Žůrek (Vomáčka), 22. Žemba (Rychlovský), 30. Rychlovský (Jiruš), 47. Rychlovský, 49. Cikhart (Klapka), 53. Žemba (Šafařovsý, Hampl), 58. Jiruš, 64. Šafařovský (Rychlovský). Rozhodčí: Filip Vrba – David Otáhal, Robin Horký. Vyloučení: 5:10, navíc Šeliga (LIB) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 50. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:8.

BK Havlíčkův Brod

Folvarský (49. – 60. Nedvěd) – Dvořák, Pejchal, Horák, Najman, Krejčí, Nepokoj, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kohout, Kopic, Tecl (C), Hromádka, Fiala, Holenda, Vyvial, Pokorný, Cachnín (A)

Čajan – Aubrecht, Adamec, Hampl, Kovář, Žůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský (A), Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

První branku utkání domácí Tygrům doslova darovali. Napadající Michael Drábek v podstatě jen projížděl kolem havlíčkobrodské brány, když dostal, tak říkajíc, nalito do šance, která se snad ani nedala neproměnit.

Hokejisté z Vysočiny se však dokázali rychle oklepat a vyrovnat. Úspěšnému střelci Jakubu Petržilkovi však radost vydržela jen chvíli. Krátce před odchodem do kabin strhl vední zpět a stranu šelem obránce Jakub Žůrek.

Jak Liberečtí zakončili úvodní dějství, tak otevřeli i to druhé – gólem. Rychlovský ve střelecké pozici neváhal hledat lépe postaveného Jana Žembu, který mezi nohama brankáře přidal třetí gól svého týmu.

Havlíčkův Brod se ale v žádném případě nevzdával a dočkal se snížení. Dvojnásobnou početní výhodu při trestech Šafařovského a Drábka ztrestal Martin Nepokoj. Druhá třetina ale patřila Jakubu Rychlovskému. Ten jeden krásný gól vymyslel, a dokonce se i sám prosadil, když zvýšil na 4:2.

Jakub Rychlovský ze svého střeleckého tempa nepolevil ani ve třetí třetině, v níž přidal pátý liberecký gól. A pak už se domácí obrana vezla. Další úspěšný zásah přidal ze samostatného úniku Jan Cikhart a to ještě zdaleka nebylo vše.

Domácí se libereckou lavinu pokusili zastavit změnou brankáře, ale marně. Jan Žemba prudkou ranou zápěstím překonal i druhého maskovaného muže Havlíčkova Brodu Martina Nedvěda. Ten pak kapituloval ještě jednou, ale musel se tedy pořádně červenat. Chybnou rozehrávkou totiž sám připravil gól pro Vojtěcha Jiruše, a po šedesáti minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 8:2 pro Bílé Tygry.

V bonusovém prodloužení pak domácí poznali, že když se nedaří, tak se opravdu nedaří. Havlíčkobrodští totiž nejprve nevyužili přesilovku a pak inkasovali. Bod navíc vystřelil Liberci Petr Šafařovský. Severočeši se tak vrátili z Vysočiny s plným počtem bodů.

„První polovina utkání nebyla z naší strany herně úplně povedená. Opět zbytečné fauly a individuální chyby. Pak se nám podařilo vstřelit důležité branky a soupeři odskočit. Ve třetí třetině jsme přidali další góly a o zápase rozhodli. V prodloužení jsme obětavě ubránili oslabení a naopak naší přesilovku jsme dokázali využít. Je velmi důležité sbírat i pomocné body a to se nám teď dvakrát podařilo!“