Sedmá třída si s přehledem poradila s Frýdlantem!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Frýdlant/Liberec - 9:2! Tygři si ve Frýdlantě poradili na výbornou a slaví vysokou výhru. Obejít se přitom museli bez brankáře Roberta Leška, šesťák Lukáš Tomeš ale kvalitním výkonem svého kolegu mezi třemi tyčemi zastoupil.

II. kolo, sobota 13. ledna 2018

Branky a nahrávky: Mitlener (Šmíd), Mitlener (Várady), Nebuželský (Riedel), Oberreiter (Riedel), Šmíd, Ehrenberger, Várady (Zverka), Jakubec, Gutsu. Střely na branku: 7:36 (1:9, 4:10, 2:17). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2.

Tomeš - Zverka, Šmíd, Jakubec, Ehrenberger, Adamec - Riedel, Nebuželský, Várady - Mitlener, Gutsu, Oberreiter

Od začátku se hrálo víceméně na jednu branku. Soupeř dlouho odolával, brankář poprvé inkasoval až v čase 09:23 - Mitlener (Šmíd). Na tuto branku soupeř zareagoval a srovnal stav na 1:1 za další 2 minuty. Další naše branky ale přidali Mitlener (Várady), Nebuželský (Riedel), Oberreiter (Riedel), Šmíd, Ehrenberger, Várady (Zverka), Jakubec, Gutsu a jednoho gólu docílil také soupeř.

Trenér páté a sedmé třídy Daniel Stehno:

„Kluci splnili přesně to, co jsme po nich chtěli. Snažíme se klást důraz na kombinační hru, na přihrávky, místo zbytečného tahaní kotouče a také na to, aby byli hráči disciplinovaní. Zápas má potom daleko větší tempo, když se hraje 5 na 5.“

Ukázka tréninkového cvičení sedmáků z minulého týdne:

Daniel Stehno
„Krajské soutěže ve všech zápasech až takovou úroveň nemají a někdy je prostor i na kombinační věci, které přenášíme do utkání z tréninku. Ve Frýdlantě jsme hráli na dvě formace, takže měl duel vysoké tempo. Všichni kluci si do sytosti zahráli, byli zapojení ve hře a plně vytížení. Chytal nám brankář Lukáš Tomeš ze šesté třídy, protože jednička Robert Leško je aktuálně v Kanadě, Lukášovi se ho ale povedlo nahradit velmi dobře.“

II. kolo, sobota 13. ledna 2018