Reportáž

Sedmáci si i díky parádním trefám Bartoviče a Maxina zastříleli v Chrudimi!

Liberec - Mladí Tygři nezaváhali a z Chrudimi si přivezli tři body. Utkání hodně ovlivnila už první třetina. Ačkoliv se nesla v bojovném duchu, hostům se v ní podařilo čtyřikrát skórovat a vytvořili si bezpečný náskok. V závěrečné dvacetiminutovce už Liberečtí s chutí navyšovali skóre a prosadili se celkem jedenáctkrát. Imrich Maxin zaznamenal hattrick!

Trenér Ctibor Jech ml. o gólech Bartoviče a Maxina:

"Nejvíc chci vyzdvihnout šikovnost Adriena Bartoviče a Imricha Maxina, kteří dali gól úplně stejným způsobem, jako Tomáš Hertl, když vstoupil do NHL. Prostrčili si hůl mezi nohama a vstřelili nádherné branky. Ještě jsem neviděl, aby to dva hráči sedmé třídy dokázali v jediném zápase. Ocenili to i příznivci soupeře, celý stadion tleskal."


Ohlasy trenérů

Ctibor Jech ml.
TJ Bílí Tygři Liberec
„První dvě třetiny jsme vesměs neodehráli moc dobře. Chrudim pro nás byla dost nepříjemný soupeř, hodně věcí nám nevycházelo. Kluci byli nervózní a málo si věřili, začali se mezi sebou i trošku dohadovat. Po týmové stránce to nebyl dobrý výkon. Domácí na druhou stranu hodně bojovali a dělali nám to těžké. Je dobře, že jsme dostali takovou zkušenost. Po druhé části jsem ke klukům měl proslov, chtěl jsem je nabudit a zároveň uklidnit, trošku pokárat a povzbudit. Do třetí periody nastoupilo úplně jiné mužstvo."