Reportáž

Sedmnáctka díky povedené první třetině předčila Kladno

Liberec - Tygří dorost na výhru proti Kladnu zadělal už v první třetině, po které vedl 3:0. Rytíři pak sice snížili, Severočeši však v třetí dvacetiminutovce opět zabrali a nakonec si připisují cenné tři body za vítězství 5:2.

Do utkání vstoupili o něco aktivněji hosté, kteří si hned vytvořili dvě velké šance, brankář Vojtěch Hambálek ale lapil jak pokus Tomáše Holečka, tak nebezpečnou střelu Marka Daníčka. Pak už se o slovo přihlásili i Tygři a hned z toho byl gól. Střelu Daniela Pekaře vyrazil Štěpán Stránský pouze na hůl Damiana Hrabčáka, který dorazil kotouč do sítě - 1:0. Vzápětí to navíc bylo o dvě branky, po rychlé akci se totiž o pouhou minutu později prosadil Jakub Ehrenberger - 2:0. A ani to nebylo pro úvodní část všechno. V závěru se do samostatného úniku dostal kapitán Radek Janata a zvýšil na 3:0.

Trenér Milan Plodek o výkonu brankáře Vojtěcha Hambálka

„Vojta nás podržel. Na začátku jsme byli nedůslední v předbrankovém prostoru, on ale chytil několik šancí soupeře, což bylo hodně důležité. Pak jsme dali tři góly, po kterých jsme trochu polevili, což je samozřejmě špatně, Vojta ale chytal dobře i nadále. Jsme rádi, že ho máme v bráně. “


Liberecký kapitán si vypracoval další velkou šanci na začátku druhé třetiny, tentokrát ale Štěpána Stránského proti jeho střele zachránila tyč. Na druhé straně o sobě dal znovu vědět aktivní Holeček, jenže ani v tomto případě Hambálka nepřekonal. V 31. minutě se už však Kladenští mohli radovat. Daníček našel hezkou křižnou přihrávkou Jakuba Lva, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 3:1. Před poslední periodou tak Severočeši vedli o dvě branky.

To se změnilo hned v úvodní minutě třetí třetiny, když Samuel Fiala přesnou ránou pod břevno propálil Štěpána Stránského - 4:1. Následně bylo k vidění několik šancí na obou stranách, oba gólmani ale skvělými zákroky drželi své týmy. Liberečtí nakonec ještě navýšili svůj náskok, v závěru se totiž s přispěním několika šťastných odrazů prosadil Vojtěch Hois - 5:1. Rytíři sice díky úspěšné dorážce Petra Šímy snížili na 5:2, na vítězství Bílých Tygrů to už však nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Samozřejmě jsem rád, že jsme vyhráli, s předvedenou hrou ale nejsem úplně spokojen. Nehráli jsme aktivně celých šedesát minut, v druhé třetině z naší strany přišel výpadek, což si nemůžeme dovolit. Hlavně v druhé fázi soutěže přijdou těžší zápasy, kde se nám to už nesmí stát. S klukama na tom pracujeme, v tomto ohledu se musíme zlepšit."