Sedmnáctka loupila na Slavii a v repríze loňského čtvrtfinále urvala tři body!

Date of publication Author Ondřej Belák

Praha - Naši dorostenci zajížděli na led druhé Slavie. Na branky se čekalo poměrně dlouho, až skóre otevřel domácí celek. Tygři ovšem hned dokázali odpovědět a propracovali se až k úspěšnému obratu! Sešívaní byli střelecky aktivnější, Daniel Král ale předvedl skvělý výkon a zneškodnil 41 pokusů soupeře. Výborně!

9. kolo , čtvrtek 10. října 2019

Branky a nahrávky: 36. Hofmann (Kvasnička, Malínek), 58. Hrdlička (Slavíček, Brummel) – 36. Vodlan (Trunda, Patzelt), 45. Měchura (Gajda, Tůma), 57. Trunda (Gajda, Rossmy), 60. Masař. Rozhodčí: Domský – Svobodová, Maňák. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 43:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Slavia Praha

Pittr – Hrdlička, Svoboda, Weitz, Dráb, Palát, Kluch – Vlasák, Slavíček, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann, Vymětal.

Král (Krátký) – Damašek, Böhm, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Rossmy, Gajda, Měchura.

Utkání započalo v solidním tempu. Vlasák si navedl puk na osu kluziště a z nadějné pozice prověřil Krále. Ten byl v pohotovosti i při nedorozumění v liberecké rozehrávce, po němž Skoupý nabízel šanci Šimonu Slavíčkovi, který promáchl. Na druhé straně přehráli domácí obranu Jakub Hujer a Tomáš Trunda, proti zakončení druhého jmenovaného se ale vyznamenal Pittr. Více vyložených příležitostí už úvodní dvacetiminutovka nenabídla, do kabin se tak šlo za stejného stavu, za jakého se z nich odcházelo.

Hned zkraje další třetiny Severočeši vystrčili růžky. Po Tůmově bekhendu se do brankoviště přiřítil Bennet Rossmy, a jen těsně nedostal touš do sítě! Za Slavii se připomněl Vlasák, který z mezikruží donutil Krále rychle zavřít škvíru mezi betony. Proti Kvasničkovi, jenž těžil z další nepřesnosti v rozehrávce, ani zasahovat nemusel, střela domácího forvarda totiž mířila jen na zadní hrazení.

Jakub Hofmann už ale v šestatřicáté minutě otevřel skóre, když obdržel přihrávku od Kvasničky a nadvakrát překonal Krále - 1:0. Vedení však sešívaným vydrželo jen a pouze deset sekund! Luka Vodlan povedeně zakončil bleskovou akci hned z buly - 1:1. Šelmy se posléze musely bránit ve třech, i díky senzačním zákrokům Krále ovšem nekapitulovaly. Měly i trošku štěstí, Hofmann totiž mířil v úniku nad břevno.

Pražané byli za neproměněné šance potrestáni v páté minutě poslední části. Pěknou individuální akcí se prezentoval Adam Měchura, jenž si zpracoval letící puk, objel protihráče a svižnou střelou zaskočil Pittra - 1:2! Následoval sled vyloučení na obou stranách. Oba celky v oslabeních poměrně dlouho odolávaly, Tygrům se ale poté zadařilo ve dvojnásobné výhodě! Z levého kruhu zakončující Tomáš Trunda své mužstvo výrazně posunul k vítězství - 1:3.

Závěrem utkání ještě pořádně zamíchala další sprška faulů. Slavia měla k dispozici unikátní příležitost, při odvolání gólmana totiž tlačila v šesti proti třem! Jakub Hrdlička se s tím nepáral a ranou od modré čáry vrátil Pražany do hry - 2:3. Dále se navíc hrálo šest na tři, jenže naši mladíci předváděli nesmírně obětavý výkon a blokovali jednu střelu za druhou. Definitivní rozhodnutí přišlo z hole Jakuba Masaře, který pohodlně dovezl touš do vylidněné klece - 2:4!

Ladislav Slížek
„Prohráli jsme, což mě mrzí, ale každopádně si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Kluci to odmakali, odjezdili a odbojovali. Liberec má kvalitní mančaft, mají to dobře zorganizované. My se ale nemáme za co stydět.“

Richard Lobo
„Bylo to pro nás strašně těžké utkání. Po dlouhé době s námi hráli kluci, kteří chodí normálně hrát za juniorku. My jsme ten zápas zvládli a tým ukázal to, proč loni skončil tak, jak skončil. Ve dvou třetinách potvrdil obrovskou kvalitu, hlavně tu mentální. Těžké situace jsme ustáli, nechali jsme se tam párkrát zbytečně vyprokovat, ale i tak jsme si s tím zápasem poradili. Musím kluky velmi pochválit, zejména za to, jak odehráli druhou a třetí dvacetiminutovku.“

9. kolo , čtvrtek 10. října 2019

HC Slavia Praha