Sedmnáctka přehrála Tábor, rozhodla už v první třetině

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Dorostenci si proti Táboru šli pro povinné vítězství a důrazně k němu nakročili už v úvodní dvacetiminutovce, po které vedli 4:0. Brankostroj se následně trošku zadrhl, na jasné výhře našeho týmu to však nic nezměnilo. Gól a dvě asistence zaznamenal obránce Richard Patzelt.

16. kolo, sobota 16. listopadu 2019

Branky a nahrávky: 4. Jenčovský (Rossmy, Tůma), 7. Trunda (Hujer, Patzelt), 13. Hladík (Patzelt, Plos), 20. Masař (Hladík, Plos), 44. Patzelt (Masař) – 60. Eremiáš (Bečvařík). Rozhodčí: Folk - Sýkora, Kába. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 50:17. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Krátký (31. Franc) – Böhm, Rybář, Hladík, Patzelt, Culek, Tůma – Hujer (A), Vyhlídlo, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos, Masař, Rossmy.

Hockey Club Tábor

Korytar – Kofroň (C), Janda, Adamec, Herda, Bečvařík, Kohout – Eremiáš, Kundrát, Čančura, Bašta, Cháb (A), Matašovský, Souš, Suchan, Vaněk, Šimák.

Liberečtí šli do zápasu s jasným úkolem - co nejrychleji vstřelit uklidňující první gól. A to se povedlo, už na začátku čtvrté minuty totiž Mikuláš Jenčovský zužitkoval pohotovou přihrávku Benneta Rossmyho od zadního mantinelu - 1:0. O další chvilku později se navíc domácí radovali znovu. Jakub Hujer z mezikruží Korytara nepropálil, práci za něj však dokončil na brankovišti důrazný Tomáš Trunda - 2:0!

Tygři pokračovali v diktování děje na ledě. První dvacetiminutovku ovládli na střely jasně 15:2 a přidali v ní ještě další branky. V přesilovce napřáhl na modré čáře Richard Patzelt, jehož ránu tečoval, neřešitelně pro Korytara, Jakub Hladík - 3:0. Těsně před odchodem do kabin si navíc touš vzal do své moci Jakub Masař, který se s ním vřítil do pásma, od pravého mantinelu si najel na osu kluziště a mířil neomylně - 4:0.

V prostřední části mařil liberecké příležitosti skvělý Jakub Korytar v táborské svatyni. Filip Kříž před ním byl dvakrát úplně sám, avšak souboj s ním prohrál jak po úniku přímo z trestné lavice, tak po dobře sehrané kombinaci. Mezitím si maskovaný muž věděl rady také s nájezdem Benneta Rossmyho, jehož snaha o zakončení mezi betony úspěch neslavila.

Jihočeši se postupně začali osmělovat. Skvělý obranný zákrok předvedl Ondřej Culek, který vzal Suchanovi možnost zakončovat do poloprázdné klece. Na druhé straně do odraženého kotouče plácl mezi kruhy aktivní Richard Patzelt, gólovou radost mu nicméně vzala horní tyč Korytarovy brány.

Hostující gólman na svůj výkon navázal také v úvodu třetí periody. Po akci Matěje Ledna střílel do z velké části odkryté pokladnice Lukáš Plos, který si vylámal zuby na nataženém betonu ležícího Korytara. Tygři poté hráli v oslabení, ale byli to oni, kdo změnil skóre. Jakub Masař vystihl špatnou přihrávku a poslal vpřed Richarda Patzelta, který zpoza beka vymetl pavučiny v horním rohu táborské brány - 5:0!

V závěrečné desetiminutovce pořádali Severočeši menší den otevřených dveří a Lukáš Franc, jenž v půlce zápasu nahradil Čeňka Krátkého, musel najednou řešit nebezpečné brejky. Eremiáše i Chába v souboji muže proti muži ještě eliminoval, nicméně v poslední sekundě ujel ještě podruhé Jakub Eremiáš, jemuž se podařilo bekhendový blafák dotáhnout tak akorát před sirénou - 5:1.

Svěřenci Richarda Loba každopádně potvrdili roli velkého favorita a Tábor v klidu porazili.

16. kolo, sobota 16. listopadu 2019

Hockey Club Tábor