Série proher je pryč! Šestnáctka v důležitém zápase porazila Litvínov

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Dorostenci v sobotním duelu proti Litvínovu nutně potřebovali zvítězit, jelikož za sebou měli porci několika porážek v řadě. Po první třetině však Tygři vedli již o dvě branky a v poslední třetině přidal svoji druhou trefu v zápase Adam Měchura. V nadstavbě se v poslední minutě prosadil z dorážky Petr Gajda, který pro Liberec získal čtvrtý cenný bod, a Lukáš Franc si z utkání odnáší čisté konto.

XII.kolo, sobota 02. února 2019
3:0
(2:0, 0:0, 1:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Měchura, 20. Polák (Trunda), 46. Měchura (Gajda), 65. Gajda (Měchura). Rozhodčí: Šmika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 42:23. Průběh utkání: 3:0.

Franc (Krátký) – Damašek, Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.

HC VERVA Litvínov

Ešler (Čermák) – Werner, Hynek, Cimrman, Kadár, Kuchař, Hora – Beran, Dej, Adámek, Kočárek, Vopat, Postl, Slavík, Špaček, Brouček, Krocker, Skruhovec.

Úvodní třetina zprvu nebyla tolik pohledná, ani jeden z celků totiž nezůstal dlouho na kotouči, ani nevyužil své první přesilovky. Ve třinácté minutě předvedl ukázkovou akci liberecký Adam Měchura, jenž udržel na poslední chvíli puk v útočné třetině a po zkušené kličce se dostal až k Ešlerovi, za kterého následně poslal puk do pravého dolního rohu - 1:0.

Následovala větší dominance ze strany domácích a Litvínov byl několik minut sužován libereckými střelami. Velkou šanci měl Masař po přihrávce od Měchury, Ešler však svůj tým podržel. Tygři se posléze ve vlastním oslabení dokázali dostat do přečíslení dva na jednoho, kam sprintoval Rossmy, jenž nahrál z levého kruhu na Měchuru. Ten však trefil brankářovo rameno. Poslední minutu před koncem byla litvínovská branka opět středem pozornosti. Trunda nečekaně nahrál Vojtěchu Polákovi, který s trochou štěstí vystřelil puk tak, že se odrazil od Ešlera až za jeho záda - 2:0.

Druhá perioda byla plná velkých šancí u obou týmů, nicméně nijak neupravila skóre nad ledeml. První velkou příležitost snížit měl litvínovský Brouček, jenž se dostal po vhazování až před France a nahrál na druhou stranu. Nikdo z hostujících tuto šanci nestihl využít. Celou druhou polovinu třetiny následovala smršť střel ze strany Libereckých, ale ani jeden ze střelců nedokázal najít prázdné místo za Ešlerem. Největší šance Severočechů byla ve 34. minutě, kdy Rossmy dokázal najít Gajdu, který mohl zakončit téměř do prázdného prostoru, ale jeho střela minula pravou tyč.

Třetí dvacetiminutovka byla zahájena hned vyloučením jednoho z hostujících. Liberečtí měli pár šancí, jak skóre navýšit, když Tůma dvakrát střílel od modré. Po skončení početní výhody následoval protiútok Litvínova, kde se blýskl Lukáš Franc. Vychytal střelu Adámka z bezprostřední blízkosti a poté zlikvidoval šanci Broučka na levé straně kluziště. Ve 46. minutě nahodil Petr Gajda puk do brankoviště, kde Ešlerovi smolně propadl z lapačky. Tam se nejlépe zorientoval Adam Měchura, který puk dorazil za brankovou čáru a poslal Liberec do vedení už o tři branky.

Celky si také zahráli hru ve čtyřech, nicméně hra byla plná nepřesností a k větší střele se dostal až v plném počtu Liberec. Bennet Rossmy se dostal do přečíslení společně s Měchurou, Rossmy se rozhodl nenahrát a sám vystřelil, ale kotouč skončil mimo branku. Na druhé straně to zkusil o chvíli později Kadár, který střílel od modré, Francovy betony byly však na správném místě. Ke konci třetí třetiny se Severočeši provinili trestem, tudíž dali Litvínovu jednu z posledních šancí, jak skóre přinejmenším upravit. To se ale hostujícímu celku nepovedlo kvůli špatným pozicím a důrazné liberecké obraně, která si zbytek utkání pohlídala.

V nadstavbě hrál chvíli aktivněji Litvínov, Kadár po nahrávce od Broučka vypálil od modré čáry a dokonce trefil levou tyč. V poslední minutě ale udeřili Severočeši. Díky dorážce Petra Gajdy v předbrankovém prostoru si Bílí Tygři vybojovali i zbývající bod z prodloužení.

Richard Lobo
„Po dlouhé době jsme utkání zodpovědně zvládli, co se obrany týče. Dopředu sílu máme, občas se pereme s koncovkou, ale věřím, že už se to nyní bude jen zlepšovat. Jsme rádi za čtyři body, po pěti prohrách je to vzpruha, jen teď bude nesmírně důležité na výkon navázat.“