Šestá třída nezvládla koncovku, Spartě byla jinak byla vyrovnaným protivníkem

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Praha/Liberec - Lekce z produktivity. Tygří šestá třída se v hlavním městě trápila v koncovce a svému soupeři i přes velkou četnost šancí nedokázala vstřelit branku. Sparta tak mohla oslavovat papírově jednoznačné vítězství 4:0.

27.kolo, sobota 17. února 2018

Branky a nahrávky: 12. Kasanda (Poláček), 33. Jakab (Brož, Žemlička), 41. Jakab (Brož), 54. Poláček (Žemlička). Vyloučení: 10:6. Využití: 1:0.

HC Sparta Praha

Kogler (Hesová) - Marcín, Vrabec, Byakov, Novák, Mack, Marton (C) - Hájek, Brož, Pírs, Žemlička, Skuratov, Jakab, Kasanda, Poláček, Majeský

Macourek - Jína Jak., Kučera, Jína Jan, Vápeník, Plosová, Klimov, Bartovič, Kadlec, Shpilka, Průšek, Macháček

Ani šestá třída, podobně jako ta osmá, na Spartě nepředvedla vůbec špatný výkon, ba naopak. Skóre vyznívá jednoznačně pro domácí, ale neodpovídá úměrně hernímu obrazu. Naše mužstvo předvádělo aktivní podívanou a Kogler se musel ohánět. O aktivitě Tygrů svědčí i vyšší porce trestných minut na straně soupeře.

V prvních dvou třetinách byly šelmy na dostřel, pak ale přišla brzká trefa v závěrečném dějství, která byla potvrzena šest minut před koncem duelu dalším gólem. Liberečtí nakonec odjeli z Prahy bez bodů, Spartě podlehli 0:4. „Nebojím se říct, že to bylo jedno z nejlepších utkání, které jsem od téhle party viděl. Samozřejmě, že nula na našem kontě nás mrzí a neomlouvá, ale hokej, který kluci předvedli... To byla radost sledovat," komentoval trenér Vojtěch Fiala.

Vojtěch Fiala
„Nebojím se říct, že to bylo jedno z nejlepších utkání, které jsem od téhle party viděl. Samozřejmě, že nula na našem kontě nás mrzí a neomlouvá, ale hokej, který kluci předvedli... Akce, které tým vytvořil... Byla to radost sledovat. Sparta je silný soupeř, s nímž jsou většinou zápasy bojem o každý metr ledu. Těší mě, že jsme byli tentokrát my ten tým, který bavil diváky a většinu utkání určoval tempo, ačkoliv nás domácí vyškolili z produktivity. Těším se na další střetnutí. Ještě jednou, i za takový zápas patří týmu velká pochvala.“

27.kolo, sobota 17. února 2018

HC Sparta Praha