Šestá třída rozstřílela Jihlavu 13:3! Dominovala hlavně v poslední části

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Jihlava/Liberec - Jednoznačná záležitost. Tygří šestá třída zvládla souboj s Jihlavou na výbornou, v konečném součtu zvítězila 13:3 a připsala si po výhře nad Boleslaví další dva body do tabulky.

IXX.kolo, neděle 13. ledna 2019

Branky a nahrávky: 1. Bartovič (Hrouda), 2. Rozsíval, 5. Bartovič, 15. Hrouda, 21. Maxin, 22. Bartovič (Hrouda, Borysenko), 39. Šťástka (Baksalary), 49. Šťástka (Kratochvíl), 50. Rozsíval (Maxin, Kanca M.), 54. Maxin, 55. Hrouda, 57. Vápeník, 59. Hrouda. Vyloučení:5:3. Využití: 0:1. Diváci: 48.

Štrincl, Charvát - Wágner, Baksalary, Kanca M., Richtárik, Rozsíval, Šťástka, Vápeník, Borysenko, Maxin, Hrouda, Bartovič, Stromský, Ehrenberger, Kratochvíl, Bajer

Trenér Ctibor Jech o tom, jak může kouč tvrdou hru na ledě ovlivnit

„Zlomit to nejde. Na střídačce máme rozhněvané hráče, do toho křičí soupeři a diváci... Musím si zanechat klid s odstupem a s nikým se nehádat. Jinak by se nám to rozpadlo celé. Takové momenty jsou těžké na nervy a psychiku. Je potřeba být v klidu, pozdržet střídání a klukům říct, ať se nenechají rozhodit a hráli dál svůj hokej. Říkám klukům, že jsme výborní hokejisté, tak ať to na ledě ukážou. Věří mi a jdou za tím. Určitě se nechceme přizpůsobovat hře soupeře, náš cíl není do někoho najíždět.“

Ctibor Jech
„V první třetině jsme byli na ledě jenom my. Předchozí dva vzájemné zápasy jsme sehráli vyrovnaně, ale tentokrát jsme byli jinde. Všichni kluci se prosazovali, odehrávaly se na ledě krásné hokejové věci. Kouč Jihlavy to pak začal trochu hecovat i včetně hry do těla a zápas se začal kazit. Rozhodčí tvrdou hru pouštěli a na ledě padala nejčastěji hláška: to je hokej. Náš hráč letěl hlavou do mantinelu a nevylučovalo se, ale pořád "to byl hokej". Soupeř nám dal gól a kluci začali být podráždění. I tak jsme to zvládli, dali jsme nějaké góly a o přestávce jsme si k tomu něco řekli. Chtěli jsme se soustředit na naší hru a ve třetí třetině jsme znovu soupeře přehrávali. Každopádně co se mi hrubě nelíbí, je skutečnost, že na ledě byly zákroky, které by se trestaly i v extralize chlapů. Naopak u nás se vůbec nevylučovalo, tvrdé cílené souboje přitom do Ligy mladších žáků určitě nepatří.“

IXX.kolo, neděle 13. ledna 2019