Šestá třída zvrátila souboj s Kozly na svou stranu

Liberec - Nikterak dobře se vyvíjelo utkání s Kolínem pro tygří šestou třídu. Svěřenci trenéra Vojtěcha Fialy po první třetině prohrávali, ale kanonádou ve třetí periodě nakonec zvrátili průběh duelu na svou stranu. Naše mužstvo vyhrálo 9:5.

23.kolo, středa 28. února 2018
9:5
(2:3, 2:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 9. Průšek (Kadlec Dam.), 11. Průšek (Bartovič), 16. Plosová (Rozsíval), 28. Průšek, 35. Plosová, 44. Průšek, 48. Ulman, 54. Bartovič (Rozsíval), 57. Shpilka - 4. Franc (Hurt, Vyvial), 16. Burda, 17. Vyvial (Mráz), 22. Vyvial, 58. Hurt (Vyvial). Vyloučení: 5:6.

Tomeš (Macourek) - Ficenec, Jína Jak., Rozsíval, Jína Jan, Vápeník, Plosová, Ulman, Klimov, Bartovič, Kadlec Dam., Shpilka, Průšek (C), Moussa, Macháček

SC Kolín

Kočandrle (Široký) - Žaloudek, Kupka, Čemý, Mráz (C), Protiva, Svoboda F., Dvořák - Franc, Sierov, Stránský, Holoubek, Vyvial, Burda, Vytlačil, Hurt

Šestá třída porazila kolínské Kozly, jednoduchá záležitost to ale rozhodně nebyla. Po první třetině dokonce naše mužstvo prohrávalo 2:3, když inkasovali dvě branky v rozmezí 16.-17. minuty. Tygry nepříznivé skóre nerozhodilo.

„První polovinu zápasu jsme se neprezentovali ukázkovou týmovou hrou, ale za změnu v poslední části zápasu si kluci zaslouží pochvalu," prozradil trenér Vojtěch Fiala.

V následujících dvou periodách dominovalo, v prostředním dějství dohnalo ztrátu a ve třetí třetině vstřelilo čtyři góly. Postupně skórovali Průšek, který se během duelu prosadil hned čtyřikrát, Ulman, Bartovič, Shpilka.

Vojtěch Fiala
„Po prázdninách jsme se až moc rozkoukávali, navíc jsme se první polovinu neprezentovali ukázkovou týmovou hrou, hodně jsme předržovali puky a střídání. To mělo vliv i na skóre. Navíc soupeř má v kádru několik velmi šikovných hráčů, kdy nám obzvlášť Honza Vyvial zatápěl v obraně střídání co střídání. Za změnu v přístupu ke hře v poslední třetině, kterou jsme vyhráli 4:1, si celý tým zaslouží velkou pochvalu. To byla přesně hra, na kterou jsem v posledních měsících u šesté třídy zvyklý, a těším se na velký jarní turnaj Kasíkův memoriál, který nás teď o víkendu v Liberci čeká. “