Šesťáci dlouho vedli, nakonec je o výhru Jihlava připravila vteřinu před koncem

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Zápas šesťáků s Jihlavou měl všechno. Oba celky hrály útočný hokej, padla spousta branek a na ledě se odehrávalo drama až do poslední chvíle. Naše mužstvo nakonec s Duklou remizovalo, když dostalo branku pouhou vteřinu před koncem duelu.

V. kolo, sobota 06. října 2018

Branky a nahrávky: 5. Ehrenberger L., 11. Maxin (Vápeník), 20. Hrouda (Bělohorský), 27. Maxin (Štástka), 34. Stromský, 38. Bartovič (Wágner), 45. Bartovič (Bajer), 59. Maxin (Štástka). Vyloučení: 4:2.

Košek, Štrincl - Wágner, Baksalary, Kratochvíl, Kanca Michal, Rychtárik, Štástka, Vápeník, Maxin, Hrouda, Bartovič, Stromský, Bajer, Ehrenberger Lukáš, Bělohorský, Kříž

Trenér Ctibor Jech o time-outu:

„Chtěl jsem hlavně kluky uklidnit. Byli rozhození z toho, že dostali sedmý gól a prakticky ztratili zápas. Řekl jsem jim, že jsme lepší a že máme výborné mužstvo. Nemohli jsme sklopit hlavu, museli jsme věřit, že dáme další gól. A opravdu se nám ho povedlo dát.“

Ctibor Jech
„Zápas jsme odehráli velmi dobře. Výsledek byl sice nakonec 8:8, ale pořád jsme vedli o 1-2 góly. Měli jsme navrch a víc ze hry. Za stavu 7:4 nám soupeř třikrát ujel a dal nám tři úplně jednoduché góly. Vzali jsme si timeout, kluky jsem povzbudil a udeřili jsme. V poslední minutě měl soupeř tlak, neustále střílel a kluci pod dojmem, že už je konec zápasu, přestali hrát. Útočník po zásahu kotouče nakonec vteřinu před koncem srovnal.“

V. kolo, sobota 06. října 2018