Šesťáci přehráli Bruslaře! Jistý výkon předvedli Charvát a Štrincl

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Jistý výkon brankářů a dostačující produktivita. Tygří šesťáci skolili rivala z Mladé Boleslavi poměrem 8:3 a připsali si důležité dva body do tabulky. Jak duel probíhal?

XVIII.kolo, sobota 12. ledna 2019

Branky a nahrávky: 4. Bartovič (Ehrenberger), 9. Vápeník (Rozsíval), 20. Rozsíval (Bělohorský), 35. Maxin (Vápeník), 38. Bělohorský (Kratochvíl), 44. Stromský (Rozsíval), 45. Vápeník (Maxin), 59. Rozsíval (Stromský). Vyloučení: 4:3. Diváci: 49.

Štrincl, Charvát - Kanca M., Richtárik, Rozsíval, Šťástka, Vápeník, Borysenko, Maxin, Hrouda, Bartovič, Stromský, Ehrenberger, Kratochvíl, Bajer, Bělohorský

Trenér Ctibor Jech o tom, jestli byl výkon brankářů rozhodujícím faktorem:

„Určitě. Hlavně, když se vrátím k zápasu s Hvězdou v rámci DTS, dostali jsme hodně smolných branek. Nyní proti Boleslavi nám brankáři extrémně pomohli, měli pěkné zákroky, které byly navíc jisté. Soupeř si například vytvořil obrovskou šanci, ale náš brankář ji dokázal dobře pokrýt. To je určitě jeden z důležitých momentů.“

Ctibor Jech
„Z naší strany to byl výborný zápas. Dobře nám zachytali oba gólmani. Soupeře jsme přehrávali, ale párkrát si vytvořil velmi nebezpečnou šanci, naši brankáři je však s přehledem vychytali. Charvát i Štrincl byli skvělí. V útoku jsme navíc byli hodně produktivní. Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem, ale promarnili jsme spoustu šancí hlavně ve druhé třetině. “

XVIII.kolo, sobota 12. ledna 2019