Šestka v nervy drásajícím duelu porazila Hradec Králové

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Hradec Králové/Liberec - Výborně! Tygří šestá třída v duelu s Hradem Králové dlouho držela vydobytý náskok ze druhé třetiny a ustála i závěrečnou hru soupeře bez brankáře. Trefou do opuštěné branky rozhodl Bartovič, který v duelu nasbíral dohromady čtyři branky.

III.kolo, pátek 28. září 2018
6:8
(1:1, 3:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 11. Wágner (Štástka), 22. Štástka, 26. Bartovič (Vápeník), 30. Bartovič (Vápeník), 36. Stromský (Kratochvíl), 43. Štástka (Bajer), 54. Bartovič (Ehrenberger L.), 60. Bartovič. Vyloučení: 2:1. Bez využití.

Kanca O., Štrincl - Maxin, Ehrenberger, Hrouda, Kanca M., Baksalary, Borysenko, Bělohorský, Bartovič, Vápeník, Štástka, Bajer, Wagner, Kratochvíl, Stromský, Richtárik

Utkání s Hradcem Králové téměř vždy nabízejí vyrovnanou podívanou a vysoké tempo. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Naše mužstvo se dostalo po deseti minutách hry do vedení, avšak soupeř dokázal ještě v první třetině srovnat. V prostředním dějství se oba celky předháněly v hezkých akcích a výsledkem toho bylo pět branek.

Úspěšnější byli Tygři, kteří vstřelili tři z nich. I závěrečná část byla velmi vyrovnaná a naše mužstvo si drželo své jednogólové vedení. Soupeř v samotném závěru vyzkoušel hru bez brankáře, leč Adrien Bartovič zkušeně definitivně rozhodl duel ranou do opuštěné branky. Tygří patnáctka dala v utkání celkově čtyři branky, Štástka si připsal dva góly a asistenci.

Václav Lacek
„Ve vyrovnaném utkání jsme dokázali ve třetí třetině výsledkově odskočit na rozdíl tří branek. V posledních dvou minutách však soupeř vstřelil dvě branky. Poslední slovo měl i tak Adrien Bartovič, který poslal do prázdné branky kotouč s milimetrovou přesností a tím rozhodl o osudu utkání.“