Šestnácka předvedla skvělý výkon a nadělila Spartě 6 branek

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec – V 8. kole druhé části skupiny A ELIOD Extraligy mladšího dorostu se Bílí Tygři utkali s týmem z Prahy. Tabulková nadřazenost dělala z domácích favority zápasu a výsledek nakonec dopadl podle očekávání. Neodpovídal však obrazu utkání, kterého jsme byli svědky. Oba týmy odehráli vyrovnanou partii. Tygři však dnes excelovali v proměňování šancí s jistým Čajanem v brance. Dvěma góly se blýskl útočník Nezbeda.

VIII. kolo, čtvrtek 18. ledna 2018
6:1
(2:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Nezbeda (Strnad), 16. Trunda (Böhm), 40. Měchura (Pray, Jansa), 43. Pray (Kovář), 51. Starý (Kovář, Nezbeda), 55. Nezbeda (Trunda) – 37. Kubánek (Vitouch, Ducháč). Rozhodčí: Kratochvíl – Kettner, Axman. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 21:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Čajan – Kovář, Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Trunda, Pray, Jansa, Měchura, Folda, Strnad (C), Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan

Sluka – Truhlář (C), Zemchenkov, Hamara, Ducháč, Guryevskiy, Adam – Kubánek, Mácha, Adamec, Potůček, Broš, Slavíček, Vitouch, Tomek, Theimer, Kuracina

První dvacetiminutovku začali lépe hosté, kteří diktovali tempo hry. Přesto první gólovku měl na domácí Folda. V situaci dva na jednoho mohl zakončovat do poloprázdné branky. Bohužel dostal přihrávku pod brusle a musel si puk zpracovat. Sluka se stihl přesunout, byl u své tyčky včas a Foldův pokus vyrazil. Časem se hra vyrovnala a Tygři se rovněž dostali do tempa. Zrychlenou kombinaci a bruslení předvedl, při dobrém napadání Strnad, který předložil puk pro skórujícího Lukáše Nezbedu. O tři minuty později navýšil vedení libereckých malý velký bojovník Tomáš Trunda, který předvedl výbornou práci a přehled před brankou, našel si ve skrumáži puk a dotlačil ho za brankovou čáru.

Tygři byli po většinu druhé třetiny lepším týmem, ale během krátkého výpadku liberecké defenzivy se mohli hosté dočkat vyrovnání skóre. Po nekompromisní střele pod břevno a snížení od Maxima Kubánka, měl druhý gól na hokejce Slavíček. Výborný Čajan proti jeho nájezdu zakročil lapačkou a podržel Liberec. Dvoubrankové vedení si vzali modro-bílí zpět v poslední minutě druhého dějství. Adam Měchura se po nahození a nepřehledné situaci před brankou dostal k odraženému puku a backhandem zakončil do odkryté sítě.

„Tým je v dobrém rozpoložení, ale pořád se dopouštíme spousty chyb. Stále je na čem pracovat.“

V poslední dvacetiminutovce jsme byli svědky jasné dominance Tygrů, alespoň co se gólových příspěvků týče. Sluka byl v permanenci prakticky pořád. Nejdřív ho střelou počastoval Filip Kovář, to ještě stihl skvěle zakročit. Bohužel pro gólmana hostí ale puk odrazil přímo na hokejku Williama Praye, který měl lehkou práci proti bezmocnému brankáři. V 50. minutě se během jedenácti vteřin třikrát vylučovalo, jednou na straně Tygrů a dvakrát na sparťanské. Lépe z toho vyšli domácí, kteří svou početní výhodu bleskově využili. Na modré čáře prohodil Kovář puk pod hokejkou bránícího hráče. Ujal se ho Adam Starý, který si všiml obrovského množství prostoru. Nabruslil si více do středu kluziště a vymetl pavučinu branky. Definitivní tečku přidal svým druhým gólem v zápase Lukáš Nezbeda. Prosmýkl se mezi obránce a tváří v tvář Slukovi zamířil chladnokrevně mezi betony.

„Sparta rozhodně nebyla horším týmem než my. My jsme dávali góly, oni ne. To je jediný rozdíl, který rozhodl.“

Tygři oslavují další gól

Václav Kočí
„V první třetině jsme sice dali góly, ale nebyli jsme lepší než soupeř, který nás zatlačil do obranného pásma. Těžko jsme se odtamtud dostávali. Zaplať pánbůh, že se nám podařilo dát tolik branek. Produktivita je taková jaká by měla být celou sezónu, ale to nejde nikdy zaručit. Samozřejmě jsme za to rádi a doufáme, že to vydrží. Měli jsme za sebou sérii proher, teď jsme zase pár zápasů vyhráli. Je dobře, že jsme to otočili a snad budeme takhle pokračovat.“

Tomáš Hamara
„Rozhodli dvě individuální chyby v první třetině. Bylo to vyrovnané utkání, možná jsme měli i víc šancí my, ale bohužel dvě chyby nás zlomili a pak se to těžko dohánělo, s takhle kvalitním soupeřem. To, že nedáváme góly nás trápí dlouhodobě a tomu potom odpovídá výsledek. Soupeř byl lepší, důraznější, víc chtěl a zasloužil si vyhrát.“