Šestnáctce stačilo 51 střel pouze na jeden gól. Zítra ji čeká bitva o bytí a nebytí!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří výběr do šestnácti let v sérii s pražskou Slavií nedokázal navázat na úvodní vítězství z ledu soupeře a před domácím publikem prohrál 1:3. Našim dorostencům nepomohla ani drtivá střelecká převaha. Hostující brankář Pittr se zdál být nepřekonatelný, a navíc mu pomohly i tyčky. O postupujícím do semifinále se tím pádem rozhodne až ve středu, klíčový zápas startuje na stejném místě v totožný čas - tedy od 12:30.

ČF2, úterý 19. března 2019

Branky a nahrávky: 43. Rossmy (Gajda, Böhm) – 19. Hofmann (Rulc), 42. Čech (Altrichter, Hofmann), 60. Hrdlička. Rozhodčí: Velčovský – Schopf, Kettner. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 126. Střely na branku: 51:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Franc (Vopravil) – Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda

HC Slavia Praha

Pittr (Janura) – Dráb, Čech, Srdínko, Svoboda, Hrdlička, Palát, Kluch – Jokl, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Hofmann, Vlasák, Rulc, Hamršmíd, Vymětal

Utkání s sebou neslo všechny aspekty play-off. První dvacetiminutovka byla herně nejvyrovnanější, Tygři si územní převahu budovali spíše postupně. K vidění byly dvě potyčky, přičemž si jejich aktéři pokaždé odnesli dvouminutové tresty. Na lavici hanby bohužel putoval i Luka Vodlan, jehož vyloučení hosté trestali zásluhou Jakuba Hofmanna. Ten skóroval pouhou sekundu před návratem Slovince na led - 0:1.

V úvodní polovině druhé části měly šelmy k dispozici sérii přesilových her, přičemž se na minutu dostaly dokonce do výhody pěti proti třem. Žádná z nadějně vyhlížejících příležitostí si ale cestu za Pittrova záda nenašla. Slávistický gólman působil naprosto klidným dojmem a ve svém brankovišti úspěšně řešil jednu ošemetnou situaci za druhou.

Svěřenci Richarda Loba svoje úsilí pochopitelně stále stupňovali. Bohužel však na startu třetí periody sami inkasovali. Přesilovková kombinace mezi Hofmannem a Altrichterem dospěla až na hůl Aleše Čecha, jenž donutil France kapitulovat. Znovu se tak navíc stalo pouhou sekundu před návratem libereckého hráče, v tomto případě Davida Putze, z trestné lavice - 0:2!

Disciplína nebyla věcí, kterou by si Severočeši pomáhali. Při dalším oslabení nicméně snížili! Toho, že se nebáli i ve čtyřech hrát ofenzivně, využil po přihrávce Patrika Gajdy zakončující Bennet Rossmy. Německý forvard tak Liberci dodal silnější naději na obrat - 1:2. Modrobílí vyslali v poslední části na branku úctyhodných 23 pokusů, avšak více puků už bohužel do brány nedostali. Sešívaní naopak pojistili svoji výhru při domácí hře bez gólmana zásluhou Jakuba Hrdličky - 1:3.

Richard Lobo
„Co k tomu říct. Slavii jsme dovolili dva góly v přesilové hře a to se ukázalo jako rozhodující. Snažili jsme se hodně střílet, ale musím říct, že Slavii zachytal famózně brankář. Chybělo nám, aby se tam něco šťastně odrazilo. Nakonec jsme tam jeden došourali, ale bylo to málo. Budeme doufat, že zítra to bude lepší a podaří se nám zlomit soupeře už v první třetině.“

ČF2, úterý 19. března 2019

HC Slavia Praha