Šestnáctka na Spartě vedla, nakonec ale odjíždí bez bodu

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Praha/Liberec - Kategorie U16 se v nadstavbové skupině střetla se Spartou, které se narozdíl od Libereckých příliš nedaří. Papírové předpoklady ale zápas nenaplnil. Tygři sice šli do vedení po trefě Gajdy, Pražané však vývoj utkání otočili a nakonec slavili výhru 3:1.

XIII.kolo, sobota 10. února 2018
3:1
(0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Vitouch (Kuracina, Zemchenkov), 40. Tomek (Kuracina), 57. Hamršmíd (Guryevskiy, Höll) – 14. Gajda. Rozhodčí: Hlinka – Holada, Sýkora. Vyloučení: . 1:3 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1

Krbeček (Sluka) – Zemchenkov, Hamara, Guryevskiy, Adam – Krupička, Němec, Hamršmíd, Slavíček, Vitouch, Tomek, Theimer, Kuracina, Höll

Franc (Krátký) – Kovář, Hladík, Moc, Böhm, Starý, Kollert – Trunda, Pray, Jansa, Jakubec, Měchura, Folda, Nezbeda, Chmelař, Gajda

Oba týmy vstoupili do klání aktivně a v první desetiminutovce tak byly šance k vidění na obou stranách. Do těch nejvážnějších se dostal liberecký Folda a na druhé straně domácí Slavíček, ale oba brankáři byli připraveni. Skóre se měnilo ve čtrnácté minutě. Nejdříve sice Starého v dobré šanci vychytal sparťanský brankář Krbeček, za několik okamžiků se však před brankou domácích objevil Petr Gajda a nezaváhal - 0:1. Tímto skóre první třetina i skončila.

Do druhé periody vstoupili lépe domácí. Srovnat mohl nedlouho po jejím začátku Höll, ale v úniku si na France nepřišel. V průběhu celé třetiny byl velmi bojovný hokej. Další šanci na srovnání si vypracoval Tomek, ale France byl opět připraven. Klíčové okamžiky celého utkání přišli v závěru prostřední třetiny.

Domácím se podařilo vstřelit dvě rychlé branky a otočit průběh utkání. O tu první se zasloužil Michal Vitouch, který důraznou dorážkou zametl puk pod France - 1:1. Druhou branku Sparty si připsal Tomáš Tomek tečující střelu Kuraciny.

Třetí třetina začala v podobně vysokém tempu jako předchozí, ale iniciativu pomalu začali přebírat Pražené. Ti se tak dostali do zajímavých situací, ale Franc nebezpečné pokusy kryl a držel svůj tým ve hře o body. Tygři se snažili o vyrovnání, domácí obrana však předváděla koncentrovaný výkon.

Závěr zápasu nakonec patřil Spartě. Ta se dokázala prosadit v sedmapadesáté minutě zásluhou Jana Hamršmída a rozhodla tak o zisku plného počtu bodů - 3:1.