Šestnáctka na finálovém turnaji ani ve druhém utkání nevyhrála. Hradci podlehla v prodloužení

Ostrava/Liberec - Ve druhém utkání na finálovém turnaji čekal libereckou U16 důležitý zápas s Hradcem, který se v první třetině dostal do vedení. Tygři nakonec s vypětím všech sil v závěrečném dějství vyrovnali, jenže v následném prodloužení pro sebe bonusový bod urvali hráči Mountfieldu.

F2, sobota 31. března 2018
2:1p
(1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Janda (Lang), 63. Kašpar (Pelda, Janda) – 42. Pray (Nezbeda). Rozhodčí: Hykel, Micka - Kořistka, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 43:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1pp.

Mountfield HK

Sajdl – Pelda "A", Králik, Táborský, Boukal, Havlíček, Naar, Drbal, Perička "C", Pinkas – Moravec, Souček, Budina, Kašpar, Lang, Jušta, Šlaicher, Janda "A", Šedivý, Boštík.

Čajan – Kovář "A", Hampl "A", Hladík, Böhm, Šedivý, Starý – Pray, Jansa, Jakubec, Jiruš "C", Měchura, Folda, Nezbeda, Gajda, Vodlan.

Důležité utkání začali aktivněji hráči Hradce Králové, do žádné větší příležitosti je ale liberecká obrana nepustila. Následně si obě mužstva vyzkoušela přesilovku, skóre bylo ovšem stále nerozhodné. První branky se příchozí diváci dočkali až ve čtrnácté minutě. Po vyhraném buly v obranném pásmu rozjeli Východočeši rychlý protiútok, na jehož konci stál Martin Janda, který povedenou ranou překonal Pavla Čajana – 1:0.

Na začátku druhé třetiny Tygři na svého soupeře doslova vlétli a zasypali brankáře Sajdla střelami. Ten však zůstával stále nepřekonán. Hradečtí postupně začali s Libercem srovnávat krok a nakonec získali převahu na svou stranu. Svěřence trenéra Richarda Loba ovšem držel Pavel Čajan, který likvidoval jeden pokus soupeře za druhým. V jednu chvíli ho sice hokejisté Mountfieldu překonali, puk se ale naštěstí pro Severočechy odrazil od břevna.

V úvodu závěrečného dějství se Liberečtí dočkali vyrovnání. Lukáš Nezbeda poslal kotouč za bránu na Williama Praye, jenž si po kruhu vybruslil do střelecké pozice a zamířil přesně do horního rohu Sajdlovy svatyně – 1:1. Chvíli před třetí sirénou se sám před Čajanem ocitl Tomáš Perička, na gólmana Tygrů si ale nepřišel.

Základní hrací doba vítěze neurčila a o osudu zápasu tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se Jaroslav Kašpar z pravého křídla natlačil až do brankoviště a propasíroval kotouč za brankovou čáru. Liberecká šesnáctka tak ve druhém střetnutí na MČR těsně podlehla Hradci. V neděli ji čeká třetí a poslední souboj finálového turnaje s Přerovem.

„Z naší strany to byl jeden z nejlepších zápasů, co jsme odehráli. Soupeř hrál dobře, my jsme hráli dobře. Myslím, že i když padly jenom tři góly, divákům se to muselo obrovsky líbit. Byl to hokej nahoru – dolů se vším všudy. Jenom mě kvůli klukům mrzí, že nedokážeme tu naši snahu a dobrou hru přetavit v nějaký lepší výsledek než dvě prohry ze dvou zápasů. Už jsme jim ale v šatně řekli, hlavy vzhůru, zítra hrajeme o placku. Nesmíme nic zabalit. Je to pro ně těžké, ale zítra ještě budeme chtít tu medaili urvat.“

Martin Štohanzl
„Byl to neskutečně těžký zápas. Obě mužstva hrála parádně, vydala se ze všech sil, mělo to obrovské tempo. Vedli jsme trochu šťastným gólem, měli jsme i další šance, ale bohužel gólman Liberce byl proti. Pak jsme bohužel dostali gól na začátku třetí třetiny, kde jsme to mohli ubránit, ale Liberec si ho za aktivitu určitě zasloužil. A v prodloužení už možná rozhodlo, že jsme do toho dali trochu víc srdíčka a přiklonili štěstí na naši stranu. Zítra se popereme o zlato. Plzeň je pro nás velká neznámá, v sezóně jsme se s ní nepotkali. Samozřejmě její výsledky budí respekt, tak jako my vyhrála základní část i nadstavbu. Doufejme, že jí budeme zdatným soupeřem a že ji porazíme.“