Reportáž

Šestnáctka při vstupu do nadstavby pálila jen do tyčí, z Prahy se vrací s bodem

Praha/Liberec - V úvodním kole nadstavbové části cestoval výběr do šestnácti let do hlavního města, kde se představil na hřišti Slavie. Napínavé utkání dlouho patřilo oběma gólmanům, kteří během šedesáti minut nepustili za svá záda jediný puk, a tak muselo rozhodnout prodloužení. Sešívaní v něm nakonec vsítili první a zároveň poslední branku zápasu, za což si vysloužili bod navíc.

Do nadstavbové části vstoupili svěřenci Richarda Loba poněkud vlažně a výsledkem byla velká střelecká převaha hráčů v sešívaném dresu. Nejblíže úvodní brance však paradoxně byli pasivnější Tygři, rána Hujera ale skončila na tyči Pražanů.

Ačkoliv utkání nepoznalo žádného střelce ani v prostřední dvacetiminutovce, jednalo se o nejbohatší část na šance celého duelu. Severočeši měli velkou smůlu, když po střele Šedivého zvonila podruhé v zápase tyč.

Do další slibné šance se prokousal Trunda, který jel dokonce sám vstříc domácí brance. V souboji tváři v tvář však uspěl brankář Slavie Pittr, který mohl prakticky vzápětí sledovat největší příležitost svých kolegů. Rulc se dostal do podobné příležitosti jako Trunda, jenže bekhendovým blafákem mířil mimo tři tyče.

V třetí části šelmy svého soupeře přestřílely, bohužel efektivita zůstala na nule. V závěru navíc přišel okamžik, který Liberecké trochu přibrzdil v rozletu. Obránce Böhm v čase 56:45 obdržel trest na 5 minut a do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku, čímž dostal svůj tým do svízelné situace.

Šelmy však tři a čtvrt minuty zbývající do konce základní hrací doby dokázaly ubránit, a zajistily si tak bod za bezbrankovou remízu 0:0. V prodloužení ale liberecký obranný val povolil po necelé minutce a bonusový bod nakonec vystřelil Pražanům Adam Srdínko. V defenzivní bitvě tak přece jen byla úspěšnější domácí Slavia.

Ohlasy trenérů

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec
„Potvrdilo se to, co jsme od nadstavby čekali. Byl to super zápas a s výkonem jsme spokojeni. Možná nám ale chybělo oproti minulému zápasu trochu štěstí v koncovce. Musím pochválit i brankáře, kteří oba zachytali skvěle. Všichni hráči museli podat maximální výkon, z mé strany není co vytknout."