Šestnáctka smazala dvougólové manko, v prodloužení ale uspěla Slavia

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří dorost se dlouho nemohl dostat do tempa, srážela jej totiž častá oslabení. Slavia prakticky celý zápas držela vedení, nicméně našim hokejistům se povedlo dovést souboj do prodloužení. Vyrovnávací branku vstřelil Luka Vodlan, před ním se dvakrát prosadil Petr Gajda. Za hosty zářil pro změnu Jakub Altrichter, jenž do sítě vyslal rovněž dvojici střel.

VI.kolo, čtvrtek 10. ledna 2019
3:4p
(0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Gajda (Culek), 43. Gajda (Rossmy), 59. Vodlan (Rossmy, Gajda) – 12. Slavíček (Altrichter), 20. Rulc (TS), 42. Altrichter (Slavíček, Malínek), 65. Altrichter. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4. Rozhodčí: Wagner - Grundler, Serbus.

Vopravil – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík (A), Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura (A), Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy (C), Gajda.

HC Slavia Praha

Pittr – Dráb, Čech, Stejskal, Svoboda, Hrdlička, Palát, Kluch – Svoboda, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček (A), Skoupý, Hofmann (A), Vlasák, Rulc (C), Krásný.

Liberečtí mladíci vstoupili do zápasu velkou šancí na otevření skóre. Bennet Rossmy totiž po krásné Trundově přihrávce pádil sám na branku, ovšem po blafáku skulinu mezi betony nenašel. Po slibném rozjezdu bohužel začali faulovat a hned dvakrát v krátkém časovém sledu museli hrát ve dlouhém oslabení ve třech. V tom prvním ještě příležitost Rulce vykryl Štěpán Vopravil, nicméně v dalším již kapituloval.

Po levém křídle se prohnal Altrichter, jehož přihrávku tečoval před brankou do sítě Šimon Slavíček - 0:1. Zbytek první třetiny už Pražané ovládali a těsně před odchodem do kabin navýšili své vedení. Při úniku byl faulován Mikuláš Skoupý, jehož zahákoval jmenovec Jenčovský. Trestného střílení se chopil Šimon Rulc, který rozhýbal Vopravila a bekhendem mu nasměroval touš za záda - 0:2.

V prostřední dvacetiminutovce šelmy zpevnily defenzivu a snažily se o korekci ve skóre. Jakub Hujer zblízka neproměnil Měchurovu pobídku, avšak když puk kontroloval mezi kruhy Petr Gajda, zakončil neomylně do dolních pater Pittrovy klece - 1:2!

Trenér Richard Lobo o vzepětí za stavu 1:3:

"Upřímně mi ten závěr ani nemůže dělat moc radost. Prostě nesmíme hrát, až když je pozdě! V Plzni jsme začali hrát až za stavu 1:5, dnes při skóre 0:2, což se prostě nesmí stávat. To, že jsme to dotáhli, je za mě povinnost, jak si zachránit svoje vlastní triko. Musíme od příštího týdne začít znovu a lépe. Vrátit se k tomu, co nás zdobilo, jinak se v tom budeme takhle patlat dál."

Tlak Liberce gradoval při vyloučení slávistického kapitána Hofmanna. Zakryté nahození Martina Böhma vyrazil gólman před sebe. K dorážce se následně dostal Filip Kříž, jenž nedokázal reflexivně zasahujícího Pittra překonat. Strážce červenobílé svatyně svůj celek držel i nadále. Přízemní pozdrav od Jakuba Hujera sice vykopl pouze na hokejku Tomáše Trundy, nicméně jeho střelu z bezprostřední blízkosti, roztažen na brankové čáře, zastavil nohou!

Kdo zmeškal úvod třetí části, mohl přijít hned o dvě trefy. S Tygry to začínalo vypadat bledě, ojedinělou příležitost Slavie totiž proměnil v gól Jakub Altrichter, jenž nadvakrát dorazil kotouč za beton bezmocného Vopravila - 1:3. Stíhací jízda modrobílích začala hned vzápětí. Ihned po úspěchu Benneta Rossmyho na vhazování napálil touš na bránu Petr Gajda, a trošku tím Pittra zaskočil - 2:3.

Sešívaní dobře bránili a snažili se své vedení udržet. Překazit plány jim mohl Jakub Hujer, škoda, že zblízka tečoval přihrávku nad horní tyčku. Svěřenci trenéra Richarda Loba se ovšem dočkali! V čase 58:02 si Luka Vodlan před brankovištěm počkal na přihrávku Benneta Rossmyho zpoza klece a parádně zavěsil - 3:3.

Duel tedy dospěl do prodloužení. To se odehrávalo oboustranně velice opatrně. Hra byla premiérově přerušena až v jeho poslední minutě, když padla rozhodující branka. Před Vopravila se natlačil Jakub Altrichter a poslal mu pryž pod vyrážečku - 3:4. Slavia tedy urvala bod navíc.

Richard Lobo
„Dneska ani nebudu hodnotit zápas, jako spíše celý týden. My jsme si nezasloužili vyhrát. Tým, který tady před Vánoci hrál a válcoval, po Svátcích už nepřišel. Mysleli jsme si, že všechno jde samo, že vše je zadarmo. Nejsme ochotni podstoupit tu tvrdou a poctivou práci, kterou jsme před Vánoci měli. Díky tomu jsme prohráli druhé utkání v řadě, což nás za dva měsíce bude stát play-off.“

VI.kolo, čtvrtek 10. ledna 2019
3:4p