Šestnáctka těsně nestačila na Motor. Nakonec má aspoň jeden bod z nadstavby

Liberec - Jihočeši se dostali už v první minutě do vedení, načež nastalo dobývání brány Motoru, kterou střežil zdánlivě neprůstřelný brankář. Tygři se nakonec dočkali vyrovnání, jenže tři body pro sebe nakonec stejně uzmuly České Budějovice.

14 kolo, sobota 03. listopadu 2018
2:3
(0:1, 0:0, 2:2 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 46. Měchura (Putz), 49. Böhm (Hujer, Trunda), rozh. náj. Rossmy – 3. Cibulka (Lukeš), 47. Kašpar, 55. Budík (Kříž, Hail). Rozhodčí: Bernat – Kajínek, Serbus. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 49:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Vopravil (Franc) – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý (C), Dvořák – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda

Banes Motor Č. Budějovice

Lidák (Slanina) – Novák, Fousek, Cibulka, Hail (C), Hromada – Lukeš, Kašpar, Březina, Pitel, Placek, Budík, Kudrnáč, Kovář, Dub, Sochor

Do utkání vstoupili aktivněji Liberečtí, kteří na jeho začátku v podstatě nepůjčili svému soupeři kotouč. Motor ovšem úvodní nápor ustál a poté z nenápadné akce udeřil. Tomáš Cibulka totiž využil vydatné clony před Štěpánem Vopravilem a střelou od modré poslal své mužstvo do vedení – 0:1. O několik minut později pálil z dobré pozice Jakub Hujer, který ale zamířil těsně nad břevno.

Tygři byli i nadále o něco lepší, jenže se jim nedařilo překonat hostujícího gólmana. V šestnácté minutě se povedenou kličkou uvolnil Adam Měchura, jenž se vzápětí ocitl sám před bránou. Akci chtěl ještě vylepšit přihrávkou, kterou mu ovšem překazil jeden z obránců Budějovic. Na druhé straně poté Štěpán Vopravil zlikvidoval únik Adama Sochora.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky nastala poněkud nezvyklá situace, když Liberečtí obdrželi trest za pozdní příchod z šaten. Během přesilovky Jihočechů se však paradoxně dostali do šance Tygři. Jakub Hujer se po pravém křídle natlačil až do brankoviště, kde jej ale fauloval hostující gólman. V přesilovce vybídl Bennet Rossmy k zakončení Jakuba Hladíka, jenž měl před sebou zcela odkrytou klec. Martin Lidák se nicméně stihl přesunout a Rossmyho střelu vyrazit.

Po zbytek druhé části se hrálo v podstatě jen na budějovickou bránu, jenže Martin Lidák byl nepřekonatelný. Nejvíce na sebe upozornil v polovině zápasu, kdy zlikvidoval dva samostatné úniky Liberce během dvou minut. Do závěrečné periody šli tak svěřenci trenéra Richarda Loba s jasným cílem – překonat zeď v hostující svatyni.

Na začátku třetí třetiny Tygři nevyužili několik slibných příležitostí, nakonec se ale přeci jen dočkali. David Putz vyhrál buly dopředu a okamžitě poslal kotouč Adamu Měchurovi, který si sjel před bránu a z bezprostřední blízkosti zlomil kouzlo Martina Lidáka – 1:1. Vzápětí si však Motor vzal vedení zpět, když se v přečíslení rozhodl pro individuální zakončení David Kašpar, jenž nekompromisní ranou do horního rohu nedal Štěpánu Vopravilovi šanci zasáhnout – 1:2.

O necelé dvě minuty později ovšem svěřenci trenéra Richarda Loba opět srovnali. Jakub Hujer přihrál na modrou Martinu Böhmovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Šest minut před koncem ale přišel třetí a rozhodující úder Jihočechů. V dalším přečíslení to na sebe pro změnu vzal Viktor Budík, který si sjel mezi kruhy a nasměroval kotouč do protipohybu Štěpána Vopravila – 2:3. Šelmy se až do závěrečné sirény nevzdávaly, jenže vyrovnání už nepřišlo a tři body tak získaly České Budějovice.

Pozápasová nadstavba došla až do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšní pouze Liberečtí, kterým bod útěchy vystřelil Bennet Rossmy.

„K utkání jsme nepřistoupili úplně nejlépe, podcenili jsme první dvě třetiny. Soupeř toho využil a dal gól. V závěrečném dějství jsme se trochu zvedli, začali jsme hrát naši hru. Tlačili jsme se dopředu, čehož Motor využil a ze dvou brejků dal dva góly. Horko těžko jsme to dotahovali a nakonec nedotáhli. Myslím si, že dělba bodů je spravedlivá. Za třetí třetinu a za prodloužení jsme si ten bod z nadstavby zasloužili. Budějovice ale byly dvě periody lepší a zaslouženě si odváží tři body.“

Radek Bělohlav
„Soupeř udělal více chyb než my. Pustil nás do zápasu, protože jsme měli spoustu brejků. Naopak musím říct, že jsem hráčům vyčinil, že jsme po druhé třetině nevedli o tři góly. Tři body jsou pro nás cenné.“