Šestnáctka v Havlíčkově Brodě ovládla úvody třetin a i díky tomu bere tři body

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Havlíčkův Brod - Po nepovedené premiéře v Brně chtěli hráči kategorie U16 předvést zlepšený výkon a přivést si pod Ještěd první body. Povedlo se jim oboje, domácí přehráli i díky slepeným brankám po startu první a druhé třetiny.

2. kolo, čtvrtek 14. září 2017
2:5
(0:2, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 51. Kopic (Matula), 58. Dáňa (Pártl) – 2. Cikhart (Jansa, Jakubec), 6. Nezbeda (Starý, Jiruš), 22. Starý, 23. Jiruš (Nezbeda, Hampl), 53. Cikhart Rozhodčí: Antonín – Měkýš, Mikoviny Vyloučení: 5:5. Diváci: 60. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5.

BK Havlíčkův Brod

Král (Vácha) – Kerber, D. Vacík "C", Matula, Řehout, Horáček, Zych, Trupl – Klofáč, Vyvial, M. Kopic "A", Fiala, Prýl, P. Vacík, Rauš, Pártl, Dáňa, Dymák

Čajan (Franc) – Kovář, Hampl "C", Šedivý, Starý, Böhm, Kollert, Hladík – Strnad, Jiruš, Nezbeda, Jakubec, Jansa, Cikhart, Rossmy, Pray, Gajda, Vodlan

Liberečtí do zápasu hraném na stadionu Kotlina v Havlíčkově Brodě vlétli a odměnou jim bylo rychlé vedení. O to se už po necelých dvou minutách postaral Jan Cikhart. Ten se po Jansově přihrávce dostal do úniku a puk procedil mezi betony domácího brankáře - 0:1. Tygři dále diktovali tempo hry a druhá branka přišla zanedlouho. V šesté minutě se před brankou nejlépe zorientoval Lukáš Nezbeda, který tečoval nahození Starého od modré čáry - 0:2. Šanci přidat třetí branku měl Kollert, ale jeho přesilovkovou dělovku brankář Král zpracifikoval.

Vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel šelmám ještě lépe, než to té první. V čase 21:23 se puk ocitl v brance Havlíčkova Brodu potřetí, když Adam Starý střelou zápěstím překvapil Krále - 0:3. Netrvalo ani minutu a skóre se měnilo znovu. Ve skrumáži před brankovištěm domácích se k puku dostal Vojtěch Jiruš a doklepl ho do branky - 0:4.

Poté se do permanence začal dostávat i liberecký brankář Čajan. Tomu v pětadvacáté minutě při tlaku domácích pomohla i tyčka, která zastavila Vacíkovu střelu od modré. Čajan branku uhájil i při opakovaných dorážkách Dáňi v závěru druhé periody. Stejně tak jako na začátku té třetí, kdy se do šance proháčkoval Kopic. V padesáté minutě už ale ani liberecký brankář nezabránil snížení domácích, o které se postaral právě Marek Kopic, který dorazil odražený puk - 1:4.

Liberecká odpověď ovšem byla blesková. O dvě minuty později se Jan Cikhart v přesilovce protáhl od mantinelu až před branku Bruslařů a bekhendem zakončil pod ruku Krále - 1:5. Následovala divoká poslední destiminutovka, ve které mohl skórovat jeden domácích, když se zjevil sám před Čajanem. Ten byl ale pozorný. Následovala šance liberecké dvojice Pray - Nezbeda. První jmenovaný nahrával, druhý zakončoval, ale Král střelu vyrazil betony.

V padesáté osmé minutě útočil na hattrick Cikhart, ale i jeho šanci zmařil Král. Poslední slovo tak měli přeci jen domácí, kteří dvě minuty před koncem snížili zásluhou Josefa Daňa, který zůstal osamocen před Čajanem. Bílí Tygři si ale i tak pod Ještěd odváží všechny body.

Petr Beránek
„ Pár hráčů Liberce znám, protože hrají v reprezentaci a trénoval jsem je i na výběrových akcích. Snažili jsme se na ně dobře připravit. Soupeř byl hodně silový a dobře fyzicky vybavený. Bohužel, utekly nám začátky první a druhé třetiny, během jedné minuty jsme vždy dostali dva naprosto zbytečné góly. Musíme se naučit trochu lépe zvládat začátky zápasů a třetin. Dalších dvanáct nebo třináct minut jsme potom vždy hráli v klidu a vytvořili jsme si i nějaké šance, ale ty bohužel neskončily gólem. Dnes rozhodla dvě individuální zaváhání, po nichž nám soupeř odskočil na čtyři góly. Proti takhle silnému soupeři se to pak už těžko dohání. Věřím ale tomu, že kdybychom hráli ještě dalších dvacet minut, že bychom ještě nějaké góly přidali. Šance jsme na to měli. Postupně jsme se zlepšovali, ale bohužel, hraje se jen šedesát minut a nestihli jsme dát více než dva góly. Soupeř tak zaslouženě vyhrál.“

„ Jsme rádi, že jsme zápas zvládli a vezeme si domů tři body. Nebylo to tak jednoduché, jak výsledek napovídá. Velice dobrý výkon podal náš brankář, od kterého se hra odvíjela. Největší rozdíl oproti minulému zápasu byl v tom, že se prosadili individuálně naši hráči, což v prvním zápasu chybělo. Mohli jsme dát i více branek. Zaplať pánbůh, že to tak dopadlo.“