Šestnáctka v napínavé bitvě zdolala Žďár a bere tři body!

Liberec - 17. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu přivedlo do Liberce mladé hokejisty Žďáru nad Sázavou. Tabulkové postavení obou mužstev prorokovalo bezproblémovou výhru Tygrů, tak snadné to ale zdaleka nebylo! Soupeř kladl odpor po celých šedesát minut, ale Liberečtí si nakonec body utéct nenechali.

17.kolo, sobota 25. listopadu 2017
4:3
(2:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Cikhart (Strnad), 18. Kovář (Jiruš, Kollert), 32. Chmelař (Cikhart, Hampl), 50. Starý (Měchura, Hampl) – 24. Adámek (Malenovský, Kouba), 27. Puczek (Matas), 54. Filip (Putz, Konečný). Rozhodčí: Knapík – Holada, Sýkora. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 44:23. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

Franc – Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Starý, Kollert – Pray, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan.

SKLH Žďár nad Sázavou

Vít – Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek, Grauer – Putz, Konečný, Kouba, Matas, Malenovský, Picka, Doležal, Puczek, Bednář.

Před utkáním se mladý liberecký výběr vyhříval na druhém místě tabulky. Vedoucí Hradec svůj zápas předehrál, aby tedy jej tedy Tygři stáhli na rozdíl dvou bodů, museli dnes naplno bodovat. To se nakonec podařilo a příští týden tedy bude k vidění přímý souboj o první místo! Začněme ale postupně. Tygři na Žďár nastoupili s velkou chutí a v úvodní třetině jej z obranného pásma pouštěli jen zřídkakdy, o čemž svědčí po dvaceti minutách drtivý poměr střel 21:2! Na úvodní gól se ale čekalo poměrně dlouho, a to i kvůli tomu, že střela Duschky do již odkryté branky byla zblokována.

Radost přišla v 17. minutě. Strnad vyslal do úniku Jana Cikharta, jenž zvolil zakončení nad vyrážečku a trefil přesně - 1:0. Plameny se ani nestihly rozkoukat a už se vezl další tygří úspěch. Obránce Filip Kovář napálil kotouč na Vítovu klec a po mírné pomoci tyčky mohl zvednout ruce nad hlavu - 2:0. Více vzruchu se už do první třetiny nevměstnalo, do kabin se tedy odcházelo za dvougólového vedení šelem.

V úvodu prostřední části ale liberecké mladíky srazila vlastní nedisciplinovanost. V oslabení tří proti pěti se sice ubránili, pokračovala ale klasická přesilovka, a tu zužitkoval přesnou střelou od mantinelu Miroslav Adámek - 2:1. Kontaktní gól do té doby nevýrazného soupeře viditelně nakopl a šelmy si s tím nevěděly rady. A za chvíli bylo vyrovnáno! Do úniku se utrhl Jiří Puczek a pověsil kotouč za Francova záda - 2:2.

Po této brance přepli Tygři opět na vyšší rychlostní stupeň a do vedení je mohl vrátit Cikhart, ovšem z pozice za kruhy rozezvučel tyčku. Moc dlouho to ale domácí mrzet nemuselo. Povedenou individuální akci totiž vyprodukoval Jaroslav Chmelař, jenž se prosmýkl po pravé straně a na brankáře si vyšlápl úspěšně zvládnutým bekhendovým zakončením - 3:2. Plameny ale nehodlaly složit zbraně a v obranné třetině Tygrů dál páchali nepříjemné požáry. Po jednom takovém se zaskvěl gólman Franc, zneškodnil totiž hostující přečíslení, když proti Konečného zakončení mrštně vykopl beton.

Závěrečná třetina se nesla ve znamení aktivního nástupu Tygrů. Stoprocentní šanci na navýšení vedení měl Cikhart, Vít ale jeho nájezd zkušeně zneškodnil. Na druhé straně se po dorážce do prázdné branky natahoval Cibuzar, jeden z Libereckých ovšem odpálil puk včas. Na góly přišla řada vzápětí.

Šelmy se nakonec přeci jen dostaly do dvoubrankového trháku. Střela Adama Starého sice působila na první pohled nenápadně, ale našla si cestičku do sítě - 4:2. Vzápětí dostali Žďárští k dipozici další dvouminutovku v početní výhodě a využili ji. Po jednoduché akci nahodil puk do houštiny těl Putz a Maxmilián Filip precizní tečí upravil skóre na konečných 4:3. Závěr utkání se již obešel bez většího vzruchu před oběma brankami. Tygři tedy houževnatého soupeře přemohli a do tabulky si připisují další tříbodový zisk.

„Byl to dnes těžký zápas. Selhávali jsme ve vyložených šancích. Zaplaťpánbůh jsme dali góly z předbrankových prostorů a po tečovaných střelách, což se nám teď docela daří. Trošku nás zlobila disciplína a tím jsme Žďár ve druhé třetině vrátili do hry. Naštěstí jsme ten zápas zvládli a příští týden si to můžeme rozdat s Hradcem o první místo.“

Jiří Šejba
„Věděli jsme, že Liberec je velice silný tým. My jsme se na něj nějakým stylem připravovali. Sice jsme trošku nezvládli první třetinu, kdy jsme prohrávali 0:2, ale ale myslím si, že ve druhé třetině jsme měli více ze hry my. Třetí třetina už se hrála 1:1. Myslím si, že jsme odehráli velice kvalitní utkání a za to chci našemu týmu poděkovat.“