Šestnáctka začala finálový turnaj porážkou. Po tuhém boji podlehla Plzni

Ostrava/Liberec - Na úvod finálového turnaje vyzvala kategorie U16 Plzeň. Svěřenci trenéra Richarda Loba sice po první třetině vedli, jenže Západočeši skóre otočili. Na druhou trefu Indiánů ještě Liberečtí úspěšně zareagovali, soupeř ovšem získal svůj náskok zpět a ten udržel až do závěrečné sirény.

F1, pátek 30. března 2018
4:2
(0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Kvasnička (Ženíšek), 26. Hollar (Soukup, Adamec), 44. Kvasnička (Ženíšek), 60. Adamec (Marcel, Ženíšek) – 12. Jansa (Měchura, Strnad), 28. Cikhart (Jiruš, Starý). Rozhodčí: T. Micka, J. Ondráček – M. Konvička, V. Rožánek. Vyloučení: 4:4, navíc Cikhart (LIB) 10min zásah do hlavy nebo krku. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 132. Střely na branku: 28:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Škoda Plzeň

Čech – De Sousa, Hamšík (A), Jiříček, Kremláček, Malák, Pánek (C),Páník, Vajner – Adamec, Altrichter, Hollar, Kuchárik, Kvasnička, Malát, Marcel, Slanina (A), Soukup, Ženíšek, Kaiser, Václavík

Čajan – Hampl, Böhm, Kovář, Šedivý, Starý, Hladík – Pray, Jiruš (C), Cikhart, Strnad (A), Jansa, Měchura, Gajda, Nezbeda, Jakubec, Chmelař, Vodlan, Folda

Už od úvodní buly se hrálo ve velmi svižném tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Během prvních deseti minut si obě mužstva vyzkoušela po jedné přesilovce, žádná branka ale zatím nepadla. Skóre nakonec otevřeli Liberečtí! Adam Měchura poslal z pravého kruhu kotouč do brankoviště, kde se v následném zmatku nejlépe zorientoval Filip Jansa, který svou dorážkou poslal Tygry do vedení – 0:1. Poté dostali Indiáni k dispozici druhou početní výhodu, všechny jejich šance ovšem Pavel Čajan zlikvidoval.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky Západočeši srovnali. Střelu Adama Ženíška z mezikruží vyrazil Pavel Čajan svým betonem přímo na hůl Vlastimila Kvasničky, jenž poslal puk za brankovou čáru – 1:1. Netrvalo dlouho a Plzeň otočila skóre, když se po pěkné kombinaci prosadil Tomáš Hollar - 2:1. Liberečtí se s nepříznivým stavem nehodlali smířit a o chvíli později přidali druhou trefu. Vojtěch Jiruš přihrál na modrou čáru Janu Cikhartovi, který si sjel na vrchol kruhu a nekompromisní ranou do horního rohu překonal Karla Čecha – 2:2.

Plzeň si však ve třiačtyřicáté minutě vzala vedení zpět. Vlastimil Kvasnička totiž zavezl kotouč do útočného pásma a dělovkou z levé strany prostřelil bezmocného Čajana – 3:2. Svěřenci trenéra Richarda Loba se poté až do konce snažili o vyrovnání, jenže třetího gólu už se nedočkali. V závěrečné minutě navíc pečetil výhru Indiánů trefou do opuštěné klece Václav Adamec - 4:2.

Bílí Tygři tak v úvodním utkání MČR podlehli Plzni a již v sobotu je čeká další důležitý duel s Hradcem Králové.

„Od začátku to byl vyrovnaný zápas, víme že soupeř má svoji kvalitu. Kluci první třetinu makali a k ničemu Plzeň nepustili, na začátku druhé třetiny jsem trochu polevili, Západočeši toho využili a dali nám dvě branky. Nám se podařilo využít přesilovku a dostali jsme se zpátky do utkání. V závěrečné periodě jsme dostali takový laciný gól a bohužel už se nám to nepovedlo dotáhnout. Kluci ale makali a hráli až do konce. Zítra nás čeká další zápas, musíme se na Hradec dobře připravit a doufáme že to zlomíme.“